You are currently viewing SKOCZNIE W CENTRUM WISŁY CORAZ BLIŻEJ REMONTU

SKOCZNIE W CENTRUM WISŁY CORAZ BLIŻEJ REMONTU

wisla centrum2 wm - SKOCZNIE W CENTRUM WISŁY CORAZ BLIŻEJ REMONTU

Przebudowa kompleksu skoczni w centrum Wisły wejdzie już wkrótce w fazę realizacji. Impuls do działania dali radni z sejmiku województwa, którzy porozumieli się co do kwoty wsparcia inwestycji.

Wyczekiwana od lat przebudowa starych obiektów jest niezwykle potrzebna, zwłaszcza młodym adeptom skoków. Nie mając podobnych obiektów w okolicy skoczkowie zmuszeni są jeździć do innych ośrodków, przede wszystkim do Szczyrku. Stare obiekty co najmniej straszą swoim wyglądem mieszkańców Wisły i fanów skoków, którzy czekają na posunięcie w sprawie remontu od kilku dobrych lat.

wisla centrum wm - SKOCZNIE W CENTRUM WISŁY CORAZ BLIŻEJ REMONTUTeraz, kiedy sejmik województwa śląskiego ustalił kwotę, jaką wesprze budowę nowoczesnego kompleksu (140 tysięcy złotych), sprawa jej rozpoczęcia nabrała wielkiego przyspieszenia. Inwestycja rozpocznie się od rozbiórki starego obiektu. Prace mają być zakończone jesienią 2014 roku– powiedział portalowi ox.pl prezes klubu KS Wisła Ustronianka, Zbigniew Wuwer. Nowe skocznie będą spełniały wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Punkty konstrukcyjne znajdować się będą na 10., 20. i 40. metrze.  

Koszt całej inwestycji wyniesie około trzech milionów złotych. Uwzględniając milion złotych, które zapewni Ministerstwo Sportu w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej, kwota wsparcia ustalona przez sejmik jest wyjątkowo skromna. Kolejne pieniądze Wisła otrzymać ma już w następnym roku.

Kibicom i sympatykom pozostaje oczekiwanie na rezultaty i wiara w czasowe zrealizowanie inwestycji.

źródło: ox.pl

 

 

 

  

Dodaj komentarz