You are currently viewing PŚ PAŃ w ZAO: TAKANASHI TRIUMFUJE PO RAZ KOLEJNY

PŚ PAŃ w ZAO: TAKANASHI TRIUMFUJE PO RAZ KOLEJNY

Takanashi Sara S.Piwowar3 - PŚ PAŃ w ZAO: TAKANASHI TRIUMFUJE PO RAZ KOLEJNYJaponka, Sara Takanashi zanotowała kolejne pucharowe zwycięstwo. W jednoseryjnym konkursie w Zao na skoczni HS100 nie było na nią mocnych, nawet mimo podparcia skoku. 

Japonka na ojczystej ziemi poprawiła własny rekord obiektu – poszybowała na odległość 104m (110,8pkt). Nie zostanie on jednak zaliczony ponieważ zakończenie skoku nie było perfekcyjne, młoda skoczkini dotknęła zeskoku i otrzymała niskie noty sędziowskie. Tak więc rekord pozostaje nie zmieniony – 102,5m.

Na drugim miejscu zawody ukończyła rodaczka Sary, Yuki Ito (96,5m; 109,4pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka, Carina Vogt (93m; 108,1pkt).

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Norweżka, Maren Lundby (90m; 103,9pkt). Na piątej lokacie sklasyfikowana została Niemka, Ramona Straub (92,5m; 102,1pkt). Czołową szóstkę zamknęła Szwajcarka, Bigna Windmueller (87m; 101pkt).

Wyniki konkursu. 

W konkursie wystartowało 47 skoczkiń. Wietrzna aura nie sprzyjała organizatorom, którzy ostatecznie po kilku skokach w serii drugiej odwołali ją i zakończyli zawody na serii pierwszej.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz