You are currently viewing PK W GARMISCH-PARTENKIRCHEN ODWOŁANY

PK W GARMISCH-PARTENKIRCHEN ODWOŁANY

ga pa olympiaschanze martin.fisch - PK W GARMISCH-PARTENKIRCHEN ODWOŁANYKonkursy Pucharu Kontynentalnego zaplanowane na 22-23 lutego w Garmisch-Partenkirchen zostały odwołane z powodu wysokiej temperatury.

 

Niestety sprawdziły się przypuszczenia organizatorów PK w Garmisch-Partenkirchen. Nie zdążą oni przygotować odpowiednio Große Olympiaschanze na czas zawodów 22-23 lutego. Temperatura na skoczni przekraczała 10 stopni Celsjusza.

Organizatorzy weekendu na niemieckiej skoczni mają jednak nadzieję, że w ich rejony zawita jeszcze zima i odwołane zawody uda się rozegrać w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie niemal na porządku dziennym występują problemy przy organizacji zawodów Pucharu Kontynentalnego. W Planicy odwołano rywalizację z powodu zbyt obfitych opadów śniegu. W Iron Mountain nie odbył się jeden z trzech zaplanowanych konkursów, ponieważ dał o sobie znać wiatr. Jego porywy przekraczały tam dozwolone prędkości.

Następne zmagania zaplanowane są w niemieckim Brotterode. W ten weekend mają odbyć się tam 3 konkursy, z czego jeden z nich w ramach rekompensaty za odwołane zawody w Bischofshofen.

Źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz