You are currently viewing Anders Fannemel: „Można skoczyć ponad 250 metrów”

Anders Fannemel: „Można skoczyć ponad 250 metrów”

W norweskich mediach nie milkną echa znakomitego skoku Andersa Fannemela podczas piątkowych kwalifikacji do pierwszego konkursu lotów w Vikersund. – Po wyjściu z progu zdałem sobie sprawę, że może to być daleki skok – przyznał sam zawodnik. 23-letni skoczek jest zdania, że na Vikersundbakken można skoczyć ponad 250 metrów.

 

Anders Fannemel był dziś blisko wyrównania rekordu świata, który od 4 lat dzierży jego rodak, Johann Remen Evensen. 23-letniemu Fannemelowi zabrakło zaledwie pół metra, by tego dokonać.

W Norwegii ponownie zrobiło się głośno za sprawą fantastycznie latających Norwegów. Sam Fannemel jest dumny z tego, że udało mu się zbliżyć do rekordu Evensena: – To był niemal idealny skok. Po wyjściu z progu szybko poczułem podmuchy pod narty i wtedy zdałem sobie sprawę, że może to być daleki skok – powiedział w rozmowie z NRK.no.

Były lider Pucharu Świata przyznał także, że bardzo dobrze czuje się na mamucim obiekcie w swojej ojczyźnie: – Jestem zadowolony z tej skoczni. Organizatorzy bardzo dobrze oznaczyli linie na zeskoku. Widziałem linię 245 metrów, więc początkowo pomyślałem, że to właśnie tam wylądowałem – wyjaśnia Norweg.

Zdaniem 23-letniego skoczka, możliwe jest pobicie rekordu skoczni Vikersundbakken, a nawet lot ponad 250 metr: – Nierówno wleciałem tam, gdzie powinno się wpaść jak najlepiej, by odlecieć jeszcze bardziej. Owszem, złapałem dobre noszenie, które dało impuls do tak dalekiego skoku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jest możliwe, że uda się skoczyć ponad 250 metr – stwierdził.

Komentujący kwalifikacje Johann Remen Evensen stwierdził: – Anders skoczył zachowawczo w tych kwalifikacjach. Na co odpowiedział sam zainteresowany: – Tak, można tak powiedzieć. To napawa optymizmem.

 

Źródło: nrk.no / aftenposten.no / nettavisen.no

 

Dodaj komentarz