You are currently viewing PK Pań Notodden:  Pagnier znów wygrywa, cenne punkty Twardosz

PK Pań Notodden: Pagnier znów wygrywa, cenne punkty Twardosz

DSC 0134 0254 - PK Pań Notodden:  Pagnier znów wygrywa, cenne punkty TwardoszTak jak w piątek, tak i w sobotę zwycięstwem 14-letniej Francuzki Josephine Pagnier zakończyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w Norweskim Notodden (HS-100). Oznacza to, że reprezentantka „Trójkolorowych” triumfowała także w całym cyklu. Punktowane miejsce po raz kolejny zajęła reprezentantka Polski Anna Twardosz. Dwie pozostałe Polki i tym razem zawiodły.

 

IMG 8523 300x199 - PK Pań Notodden:  Pagnier znów wygrywa, cenne punkty Twardosz
Pauline Hessler, fot. Frederik Clasen

Kiedy najpierw w serii próbnej, a następnie w pierwszej rundzie konkursowej najdłuższe skoki oddawała Niemka Pauline Hessler (90, a następnie 94,5 metra), wydawało się, że to właśnie ona zmierza ku pewnemu zwycięstwu w drugim – i zarazem ostatnim w tym sezonie – konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań. Ostatecznie jednak jej drugi skok na 89,5 metra przekreślił nadzieję na triumf. Zwycięstwo odniosła utalentowana 14-latka Josephine Pagnier. Reprezentantka Francji dwukrotnie lądowała na 94. metrze i z wyraźną przewagą 10,5 pkt. wyprzedziła Niemkę Luisę Goerlich, która uzyskała 93 i 91 metrów, a która wczoraj także została sklasyfikowana na 2. pozycji. Hessler musiała zadowolić się trzecim miejscem, co i tak, w stosunku do piątkowych skoków, jest dla niej wynikiem o jedną lokatę lepszym.

W pierwszej „szóstce” zawodów zmieściły się jeszcze Austriaczka Sophie Mair (93 i 90,5 m), Francuzka Oceane Avocat Gros (87,5 i 86 m), a także ex aequo na 6. miejscu Norweżka Sijle Opseth (87 i 85 m) i Elisabeth Raudaschl z Austrii (86,5 i 85,5 m). Niemka Gianina Ernst, która w piątek była trzecia, tym razem zajęła dopiero 13. miejsce (86 i 83 m).

Palasz Magdalena Frederik.Clasen 300x200 - PK Pań Notodden:  Pagnier znów wygrywa, cenne punkty Twardosz
Magdalena Pałasz, fot. Frederic Clasen

Z trzech startujących w Notodden pod okiem trenera Wojciecha Tajnera Polek ponownie najlepszy wynik osiągnęła Anna Twardosz – jako jedyna zakwalifikowała się do drugiej serii, zajmując w niej ostatecznie 26. miejsce po sokach liczących 78 oraz 79,5 metra. Pozostałym „biało-czerwonym” do awansu zabrakło niewiele – Magdalena Pałasz zakończyła rywalizację na 32. pozycji (74 metry), a oczko niżej uplasowała się Joanna Szwab (73 m).

W klasyfikacji końcowej cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań 2016/17 złożonego, tradycyjnie już, z dwóch konkursów, Pagnier (200 pkt.) wyprzedziła Goerlich (160 pkt.) i Hessler (110 pkt.). Anna Twardosz sklasyfikowana została na 19. miejscu z dorobkiem 23 punktów.

Pełne wyniki >>>

Klasyfikacja generalna PK Pań >>>

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

 

Dodaj komentarz