You are currently viewing PK Pań Notodden: Hessler na czele po I serii, Twardosz w finale
Pauline Hessler (fot. Frederik Clasen)

PK Pań Notodden: Hessler na czele po I serii, Twardosz w finale

IMG 8523 - PK Pań Notodden: Hessler na czele po I serii, Twardosz w finaleNiemka Pauline Hessler oddała najlepszy skok pierwszej serii sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Norweskim Notodden (Tveitanbakken HS-100) i prowadzi na półmetku konkursu. Druga jest liderka cyklu Josephine Pagnier. Anna Twardosz, jedyna z Polek, która wywalczyła awans do rundy finałowej, plasuje się na dość odległym, 27. miejscu. 

 

Hessler pokazała siłę już w serii próbnej, w której była najlepsza ze skokiem na 90 metrów. W pierwszej rundzie konkursowej osiągnęła 94,5 m, co daje jej dwupunktowe prowadzenie nad triumfatorką piątkowych zawodów, Francuzką Josephine Pagnier (94,0 m). Trzecie miejsce zajmuje rodaczka konkursowej liderki, Luisa Goerlich (93,0 m).

Kolejne zawodniczki tracą do lokat premiowanych podium stosunkowo dużo. Czwarta ze stratą 4,5 punktu do Goerlich jest Austriaczka Sophie Mair, a zajmująca piątą pozycję jej koleżanka z drużyny, Claudia Purker, do trzeciego miejsca traci już 12,5 punktu.

Z trzech startujących w Notodden pod okiem trenera Wojciecha Tajnera Polek, najlepszy wynik osiągnęła Anna Twardosz – jako jedyna zakwalifikowała się do finałowej serii (27. miejsce; 78 m). Pozostałym „Biało-Czerwonym” do awansu zabrakło niewiele – Magdalena Pałasz zakończyła rywalizację na 32. pozycji (74,0 m), a oczko niżej uplasowała się Joanna Szwab (73,0 m).

Wyniki serii próbnej >>>
Wyniki pierwszej serii >>>

Początek finału o godz. 13:45.

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

 

Dodaj komentarz