You are currently viewing Znamy szwajcarskie kadry na nowy sezon, Ammann nie kończy kariery!

Znamy szwajcarskie kadry na nowy sezon, Ammann nie kończy kariery!

Ammann Simon 4 WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - Znamy szwajcarskie kadry na nowy sezon, Ammann nie kończy kariery!Mimo iż od zakończenia sezonu 2017/2018 minęło zaledwie nieco ponad dwa tygodnie, Szwajcarski Związek Narciarski już teraz podał informację o składach kadr swoich reprezentantów w skokach narciarskich. Pozytywną wieścią z kraju Helwetów jest z pewnością to, że karierę będzie kontynuował czterokrotny mistrz olimpijski, 36-letni Simon Ammann.

 

Już od kilku sezonów wielu ekspertów i kibiców zastanawiało się, jaka będzie sportowa przyszłość Simona Ammanna. Szwajcar, który niegdyś zachwycał zarówno stylem, jak i poziomem prezentowanym na skoczniach całego świata, od kilku lat próbuje nawiązać walkę ze światową czołówką, przełamać się i powrócić na narciarski szczyt. Sportowy impas w pewnym sensie udało mu się przełamać podczas styczniowego konkursu Pucharu Świata w lotach w austriackim Tauplitz, gdzie po raz pierwszy od prawie trzech lat udało mu się wskoczyć na podium. Trzecia lokata zajęta na mamucim obiekcie Kulm-Skiflugschanze, a także przyzwoite rezultaty wywalczone podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang (11. i 13. miejsce) oraz Mistrzostw Świata w lotach w Oberstdorfie (12. miejsce) okazały się być wystarczającym powodem, aby znowu uwierzyć w swoje możliwości.

Simon Ammann, który 25 czerwca będzie świętował 37. urodziny postanowił dać sobie kolejną szansę. Szwajcar zdecydował, że będzie kontynuował sportową karierę, po czym znalazł się w kadrze narodowej swojego kraju na nadchodzący sezon 2018/2019. Utytułowany zawodnik z Schindellegi został jednocześnie jedynym skoczkiem ujętym w tzw. grupie narodowej. Jak poinformował dyrektor sportowy szwajcarskich skoczków, Berni Schoedler, jedynym reprezentantem szwajcarskiej kadry A będzie z kolei drugi pod względem doświadczenia helwecki narciarz, 27-letni Gregor Deschwanden. W ramach kadry B zostało ujętych sześciu zawodników, którzy w minionych latach ze zmiennym szczęściem rywalizowali zazwyczaj w zawodach drugiej i trzeciej ligi. W gronie bardziej doświadczonych można wymienić Killiana Peiera, Lucę Egloffa i Gabriela Karlena, który w ostatnich latach trapiony był głównie przez kontuzje kolan. Nadzieją na przyszłość szwajcarskich skoków wydaje się być natomiast 17-letni Sandro Hauswirth. Dodajmy, że jedynym skoczkiem kadry C stanowiącym już dość głębokie zaplecze Helwetów został Olan Lacroix. Z grupy objętej centralnym szkoleniem wycofany został natomiast Tobias Birchler, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i ostatnio w oficjalnych zawodach pojawił się we wrześniu 2017 roku. Ostatecznie 20-latek postanowił zakończyć sportową karierę.

Dodajmy, że największe nadzieje Szwajcarzy będą z pewnością pokładać na utytułowanym Simonie Ammannie, który na swoim koncie poza czterema olimpijskimi tytułami ma m.in. złote medale Mistrzostw Świata (Sapporo 2007), Mistrzostw Świata w lotach (Planica), a także Kryształową Kulę za Puchar Świata w sezonie 2009/2010. Do narciarskiej pełni szczęścia reprezentantowi klubu SSC Toggenburg brakuje jeszcze triumfu w prestiżowym niemiecko-austriackim Turnieju Czterech Skoczni. Czy zimą 2018/2019 Szwajcar ziści to marzenie? I czy będzie to jego ostatnia próba? Na te odpowiedzi przyjedzie nam jeszcze poczekać.

 

Szwajcarskie kadry w skokach narciarskich na sezon 2018/2019:

  • Kadra narodowa: Simon Ammann (ur. 1981)
  • Kadra A: Gregor Deschwanden (1991)
  • Kadra B: Luca Egloff (1995), Sandro Hauswirth (2000), Gabriel Karlen (1994), Killian Peier (1995), Dominik Peter (2001), Andreas Schuler (1995)
  • Kadra C: Olan Lacroix (2001)
 

źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz