You are currently viewing Norges Cup: Westerheim i Johansson triumfują w Lillehammer
Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

Norges Cup: Westerheim i Johansson triumfują w Lillehammer

Norwegowie nie zwalniają tempa. Po intensywnym Raw Air Challenge, w czasie minionego weekendu rozegrane zostały kolejne konkursy z cyklu Norges Cup w Lillehammer. W gronie norweskiej elity po triumfy sięgali Oscar Petersen Westerheim oraz Robert Johansson.

W sobotnim konkursie w najmocniejszej kategorii mężczyzn triumfował Oscar Petersen Westerheim, który na Lysgaardsbakken (K-123 / HS-140) oddał skoki na odległość 122 i 127,5 metra gromadząc 249,7 punktu. Mimo, że 24-latek na półmetku plasował się na trzecim miejscu, ostatecznie dzięki znacznie lepszej finałowej próbie zdołał awansować na najwyższy stopień podium. Na drugim miejscu z niewielką stratą do zwycięzcy (3,2 pkt) zameldował się 19-letni junior Simen Vikan (132,0 / 123,5 m), który po pierwszej rundzie był liderem zmagań. Skład podium uzupełnił Sondre Ringen (126,0 / 125,5 m).

10 Sindre Ulven Joergensen NOR 11 0,44 107,0 m 12 0,78 124,0 m 182.9

Zawodnicy startujący w kategorii A dzięki wyższej belce startowej mogli pozwolić sobie na dalsze skoki. Zwyciężył Richard Haukedal, który uzyskał 134 i 136 metrów i wyraźnie wyprzedził kolejnych krajowych rywali – Matsa Konteruda Sagbakkena (131,0 / 130,5 m) oraz Josteina Sagliena Braatena (134,5 / 126,0 m).

W niższych kategoriach B oraz C  skoczkowie zmierzyli się na normalnym obiekcie HS-100 (K-90). Po triumfy sięgali Marius Nordsveen (96,0 / 92,5 m) oraz Isak Andreas Langmo (95,5 / 90,5 m). W gronie weteranów na starcie pojawił się tylko jeden zawodnik, 56-letni Ove Fredhiem, który uzyskał 90 i 85,5 metra.

Ciekawe rozstrzygnięcie miał natomiast konkurs kobiet, w którym najlepsza w gronie dziesięciu skoczkiń okazała się gościnnie startująca Szwedka, Frida Westman (87,0 / 83,5 m), która korzystała ze znacznie niższych belek startowych od rywalek. Skład podium uzupełniły już Norweżki – Karoline Skatvedt (85,0 / 90,0 m) oraz Hannah Midtsundstad (84,5 / 80,0 m).

Pełne wyniki pierwszego dnia zmagań >>>

W niedzielnej rywalizacji elity na starcie pojawił się jeden z liderów norweskiej kadry narodowej, Robert Johansson, i zanotował bardzo pewne zwycięstwo. 30-latek, który niedawno wygrał Raw Air Challenge w Lillehammer, tym razem sięgnął po wygraną dzięki dwóm równym skokom na odległość 134,5 metra. Drugie miejsce zajął sobotni triumfator Oscar Petersen Westerheim (129,5 / 138,0 m), który co prawda do Johanssona stracił sporo (11,1 pkt), jednak zachwycił szczególnie swoją finałową próbą. Trzecie miejsce wywalczyli wspólnie zaledwie 18-letni Sindre Ulven Joergensen (128,0 / 129,0 m) oraz bardziej doświadczony Andreas Granerud Buskum (128,0 / 128,0 m).