You are currently viewing Joanna Szwab mistrzynią Polski w Szczyrku!
Podium LMP Pań, Szczyrk 2020 (od lewej: Rajda, Szwab, Twardosz)

Joanna Szwab mistrzynią Polski w Szczyrku!

Joanna Szwab okazała się najlepszą skoczkinią podczas konkursu w Szczyrku i sięgnęła po tytuł letniej mistrzyni Polski. Na drugiej pozycji uplasowała się faworyzowana Kinga Rajda, a skład podium uzupełniła powracająca po kontuzji Anna Twardosz.

Już w serii próbnej Joanna Szwab zasygnalizowała, że może liczyć się w walce o zwycięstwo. 23-latka oddała najlepszy 99,5 metrowy skok, wyprzedzając nieznacznie Kingę Rajdę (99,0 m), a także większą różnicą punktową Nicole Konderlę (93,5 m).

W pierwszej rundzie konkursowej na obiekcie Skalite (K-95 / HS-104), Szwab jako jedyna zdołała przekroczyć granicę 90. metra, lądując pół metra za nią. To dało jej prowadzenie z 99 punktami na koncie. Tuż za nią plasowała się jednak Rajda (89,0 m / 97,0 pkt) i Konderla (88,0 m / 95,0 pkt).

Seria finałowa pokazała, że to był dzień Joanny Szwab. Zawodniczka z Chochołowa skoczyła 97 metrów i z dorobkiem 213,5 punktu po raz pierwszy w karierze sięgnęła po złoty medal letnich mistrzostw Polski. Drugą lokatę, dzięki 95 metrowej próbie, utrzymała Kinga Rajda. 19-latka, która broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku, tym razem musiała uznać wyższość starszej koleżanki z kadry, do której straciła 5,5 punktu.

Dzięki bardzo dobrej finałowej próbie, awans z czwartej na trzecią lokatę wywalczyła Anna Twardosz (85,5 / 94,0 m). Dla 19-letniej skoczkini jest to pierwszy konkurs po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. I od razu po powrocie, zawodniczka z Lanckorony sięgnęła po brązowy medal krajowego czempionatu.

Lokaty w czołowej trójce nie zdołała utrzymać Nicole Konderla, która ostatecznie zajęła czwartą pozycję. Skład czołowej szóstki uzupełniły Kamila Karpiel i Pola Bełtowska. Na siódmej pozycji została sklasyfikowana najbardziej doświadczona w całej stawce Magdalena Pałasz. W rywalizacji wzięło udział łącznie 12 skoczkiń.