You are currently viewing LPK Pań Lake Placid: Zwycięska Abigail Strate i rekordowa Natalie Eilers!
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

LPK Pań Lake Placid: Zwycięska Abigail Strate i rekordowa Natalie Eilers!

Abigail Strate po raz trzeci staje na najwyższym stopniu podium w tegorocznym cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Po dwóch zwycięstwach w Lillehammer, po kolejny triumf sięgnęła w Stanach Zjednoczonych w Lake Placid. Wraz z nią na podium stanęła także inna Kanadyjka – Natalie Eilers.

 

Mistrzostwa Swiata Oberstdorf2021 konkurskobiet normalhill fotJuliaPiatkowska AbigailStrate 300x200 - LPK Pań Lake Placid: Zwycięska Abigail Strate i rekordowa Natalie Eilers!
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Abigail Strate wciąż bezkonkurencyjna w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Kanadyjka po dwóch triumfach w Lillehammer nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki i trzecią z rzędu wiktorię wywalczyła na amerykańskiej ziemi. Tym razem jej łupem padł pierwszy konkurs na skoczni HS-100 w Lake Placid. Brązowa medalistka z Pekinu prowadziła w rywalizacji od pierwszej serii, kiedy to uzyskała 102 metry. W drugiej serii lądowała nieco bliżej, ale 97,5 metra wystarczyło do bezproblemowego utrzymania pozycji liderki. Finalnie nad drugą Natalie Eilers uzyskała blisko 15 punktów przewagi. Rodaczka Abigail Strate także zaimponowała obserwatorom swoim występem. Najpierw pobiła letni kobiecy rekord skoczni, uzyskując 103 metry, a w drugiej próbie wyrównała to osiągnięcie. Trzecie miejsce przypadło Norze Midtsundstad z Norwegii. 19-latce w pierwszej serii zabrakło tylko dwóch metrów do osiągnięcia rozmiaru skoczni i na półmetku rywalizacji zajmowała drugą lokatę. Jednakże słabsza druga próba (92 m) i kolejny świetny skok Eilers spowodowały spadek na najniższy stopień podium. 

Zaraz za „pudłem” znalazła się pierwsza z Amerykanek, Annika Belshaw (94 m/97,5 m), która do trzeciej lokaty straciła 11 punktów. Piąte miejsce wywalczyła jedyna biorąca udział w tym konkursie Słowenka, Taja Bodlaj (98,5 m/93 m). Na starcie pojawiło się łącznie 15 zawodniczek. Po pierwszym z trzech konkursów Abigail Strate może czuć się pewna triumfu w tegorocznym cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Aktualnie ma na koncie 300 punktów i tylko katastrofa mogłaby odebrać jej prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Gdy zdobędzie punkty w drugiej rywalizacji, jej sukces będzie już przypieczętowany także matematycznie. 

Wyniki pierwszego konkursu pań w Lake Placid. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ski Jumping Canada Official (@skijumping_canada)

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz