You are currently viewing Rune Velta przed Phillipem Sjoeenem w krajowych zawodach w Oslo-Midtstuen

Rune Velta przed Phillipem Sjoeenem w krajowych zawodach w Oslo-Midtstuen

velta rune kd - Rune Velta przed Phillipem Sjoeenem w krajowych zawodach w Oslo-MidtstuenW niedzielę na skoczni Midtstubakken w Oslo (K-95 / HS-106) rozegrane zostały zawody Konica Minolta plastmesterskapet Midtstuen. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Rune Velta, który pokonał m.in. Phillipa Sjoeena. W żeńskiej kategorii bezkonkurencyjna okazała się Line Jahr.

jahr line kata.deak 300x200 - Rune Velta przed Phillipem Sjoeenem w krajowych zawodach w Oslo-Midtstuen
Line Jahr, fot. Kata Deak

W męskiej kategorii najlepszy był Rune Velta, który wygraną zapewnił sobie wyrównanym letnim rekordem skoczni w pierwszej serii (108,5 m). W drugiej próbie skoczył 100,5 metra, czym przypieczętował swój triumf z łączną notą 276,1 punktu. Tuż za nim uplasował się aktualny lider cyklu FIS Grand Prix - Phillip Sjoeen (102 / 105 m; 271.6 pkt), a podium uzupełnił Joachim Hauer (102 / 103,5 m; 268.6 pkt). W czołówce znaleźli się również: Halvor Egner Granerud, Sigurd Nymoen Soeberg oraz znany głównie z występów w Pucharze Kontynentalnym - Kim Rene Elverum Sorsell.

Wicelider klasyfikacji generalnej LGP - Daniel Andre Tande - po skokach na 89,5 i 101 metrów zajął dopiero 9. lokatę, a lokatę niżej znalazł się Tom Hilde. Dopiero w drugiej dziesiątce uplasowali się pozostali kadrowicze Alexandra Stoeckla - Andreas Stjernen i Anders Fannemel.