You are currently viewing MARTIN SCHMITT ZASTANAWIA SIĘ NAD LOSEM SWOJEJ KARIERY

MARTIN SCHMITT ZASTANAWIA SIĘ NAD LOSEM SWOJEJ KARIERY

script>ander nillsen - MARTIN SCHMITT ZASTANAWIA SIĘ NAD LOSEM SWOJEJ KARIERY

Czterokrotnego Mistrza Świata w skokach narciarskich możemy dostrzec w tym sezonie jak na razie tylko i wyłącznie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Czy Martin Schmitt wróci jeszcze do formy na miarę Pucharu Świata ?

 

Niemiecki zawodnik, po 16 latach swojej kariery sportowej zapewnia, że wciąż płonie w nim żądza zdobywania jak najlepszych wyników. „Będę na Turnieju Czterech Skoczni!" – dodaje, szczególnie te pierwsze starty w imprezie mogą być pewne ze względu na to, że Niemcy w swoim kraju mogą wystawić aż 13 zawodników.

Schmitt jednocześnie rozważa zakończenie kariery, nie będąc pewnym, czy skakanie "na siłę" ma sens. Przede wszystkim jednak wciąż walczy o odzyskanie formy oraz startowanie w zawodach Pucharu Świata. Skoczek nie jest pewien co do decyzji jaką ma podjąć. Werner Schuster mówi o nim bardzo pozytywnie – „Martin zrobił bardzo wiele dla skoków narciarskich, jest darzony bardzo dużym szacunkiem w Niemczech."

Nawet po zakończeniu kariery Schmitt mógłby pozostać przy skokach narciarskich, choćby jako trener lub doradca Wernera Schustera. Skoczek rozpoczął szkolenie na trenera w październiku, jednak wciąż wyraża nadzieję na dobre starty jako czynny sportowiec. „Jeśli uda mi się odbudować formę do pewnego poziomu, to świetnie, jeśli nie, widocznie tak miało być" – powiedział Martin Schmitt.

Źródło: sport.de

Dodaj komentarz