You are currently viewing PŚ PLANICA: SŁOWENIA WYGRYWA, POLSKA TUŻ ZA PODIUM

PŚ PLANICA: SŁOWENIA WYGRYWA, POLSKA TUŻ ZA PODIUM

Prevc Peter 2 S.Piwowar - PŚ PLANICA: SŁOWENIA WYGRYWA, POLSKA TUŻ ZA PODIUM

Najlepsi w ostatnim drużynowym konkursie w sezonie zimowym 2012/2013 okazali się reprezentanci Słowenii. Już w pierwszej serii konkursu zapewnili sobie znaczną przewagę nad drugimi Norwegami i trzecimi Austriakami. W drugiej, finałowej serii pewnie ją utrzymali i wygrali konkurs, gromadząc łączną notę 1561.8 pkt. Polacy przesunęli się o jedno miejsce w górę- zakończyli konkurs na 4. miejscu.

Wszyscy Słoweńcy oddawali skoki równe, odległe. Pod koniec sezonu potwierdzili swoja klasę i wysoka formę prezentowaną przez nich przez cały sezon. Pozostałe miejsca na podium również nie uległy zmianie: Norwegowie w składzie Rune Velta, Kim Rene Elverum Sorsell, Anders Bardal oraz Andreas Stjernen zajęli miejsce drugie, ze stratą do zwycięzców 10.7 pkt.

Po świetnym drugim skoku Kamila Stocha w sercach polskich kibiców i zawodników pojawiła się nadzieja wskoczenia na ostatnie miejsce podium. Lider naszej reprezentacji skoczył 221,5 m. Zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata – Schlierenzauer – oddał jednak skok wystarczająco długi, by zapewnić swojej drużynie trzecią pozycję. Nota Austriaków wyniosła 1546.7 pkt., Polacy stracili do nich zaledwie 3.5 pkt.

Na miejscu 5. uplasowali się reprezentanci Czech (1511.6 pkt.), na miejscu 6. Niemcy (1501.6 pkt.), 7. Japonia (1500 pkt.), a na miejscu 8. Włochy (1181.6 pkt.).

Na skoczni w sobotnie południe panowały bardzo sprzyjające warunki.

Ciekawostką jest fakt, że w indywidualnej rozgrywce najlepszy okazał się… Noriaki Kasai, który wespół z kolegami zajął dopiero 7 miejsce. Trzeci wynik należał do Kamila Stocha.

Przed ostatnim konkursem, Norwegowie odrobili do Austriaków 50 punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów. Obecnie tracą 42 punkty i mają jeszcze szansę na wyprzedzenie ośmiokrotnych triumfatorów tego trofeum.

Już jutro wielki finał. Jak co roku na skoczni w Planicy odbędzie się ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu zimowego 2012/2013 oraz dekoracja najlepszych zawodników. Zaprezentuje się czołowa „30” klasyfikacji generalnej PŚ. Kamil Stoch walczył będzie o utrzymanie miejsca trzeciego w klasyfikacji generalnej sezonu. Wszystkie relacje na SkokiPolska.pl