You are currently viewing GROŹNY UPADEK MORGENSTERNA w KULM

GROŹNY UPADEK MORGENSTERNA w KULM

Morgenstern Thomas S.Piwowar - GROŹNY UPADEK MORGENSTERNA w KULMW dzisiejszym treningu na Kulm-Skiflugschanze fatalnie wyglądający upadek zaliczył Thomas Morgenstern. Austriak został przewieziony do szpitala w Bad Aussee, a później do Salzburga. Wciąż czekamy na dokładniejsze informacje dotyczące jego stanu zdrowia.

 

Po oddaniu najlepszego skoku w pierwszym treningu (196,5 m), w drugiej próbie po wyjściu z progu stracił kontrolę nad lewą nartą i runął na zeskok (WIDEO) na ok. 100 metrze, kilkukrotnie się od niego odbijając. Już na początku stracił przytomność i na dole skoczni zajęły się nim służby medyczne. Morgenstern został natychmiast odtransportowany do karetki, która zabrała go do kliniki w Bad Aussee. Później zapadła decyzja o transporcie do Salzburga celem wykonania dokładnych badań lekarskich.

Jak opowiadali członkowie służby medycznej, austriacki skoczek ocknął się, jednak nie pamiętał momentu upadku. 

Thomas Morgenstern znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Salzburgu, ma poważny uraz głowy i płuc i pozostanie na obserwacji co najmniej 72 godziny. Jest jednak przytomny – takie informacje podał Austriacki Związek Narciarski.

Z troską o koledze z drużyny wypowiedział się Wolfgang Loitzl: „Jeśli kolega z zespołu ma taki upadek, nie myśli się wtedy o sobie, moje myśli są przy nim. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia”.

„Po takim upadku, musi się sprawdzić, czy inni członkowie z zespołu są w ogóle w stanie oddać swoje skoki. Już wkrótce powinniśmy ogłosić diagnozy, jeśli tylko takowe otrzymamy” – zapowiedział trener Alexander Pointner.

Upadki Morgensterna

Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami Morgenstern również miał poważny upadek w Titisee-Neustadt (WIDEO), gdzie po wylądowaniu mocno się poturbował. Uszkodził wtedy palec u ręki oraz mocno otarł twarz. Austriacki skoczek miał w swojej karierze kilka poważnych upadków. Najgroźniej wyglądający był w 2003 roku w Kuusamo (WIDEO). Sporo kosztował go także niegroźny dla zdrowia upadek w Libercu podczas Mistrzostw Świata w 2009 roku (WIDEO), przez który stracił szansę na medal MŚ.

Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz