You are currently viewing PUCHAR KARPAT w ZAKOPANEM ODWOŁANY

PUCHAR KARPAT w ZAKOPANEM ODWOŁANY

Zakopane Kompleks.Sredniej.Krokwi fot.Alicja.Kosman - PUCHAR KARPAT w ZAKOPANEM ODWOŁANYZaplanowane na ten tydzień konkursy z cyklu FIS Carpathian Cup w Zakopanem, nie dojdą do skutku – poinformował Polski Związek Narciarski. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie pozwalają organizatorom zawodów w odpowiedni sposób przygotować skoczni.

 

Dwa konkursy Pucharu Karpat były zaplanowane na dni 6-7 marca (czwartek-piątek) i miały zostać rozegrane na Małej Krokwi (K-65 / HS-72). Jak poinformowali organizatorzy zawodów – niekorzystne warunki atmosferyczne nie pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów.

Zaplanowane na weekend (8-9 marca – sobota-niedziela) konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które mają się odbyć na Wielkiej Krokwi nie są jednak zagrożone.

Przypomnijmy, że w sezonie 2013/2014 rozegrano do tej pory cztery konkursy Pucharu Karpat, który debiutuje jako cykl FIS. Początek miał miejsce we wrześniu 2013 roku w Szczyrku, a druga odsłona – w lutym tego roku w rumuńskim Rasnovie. Wcześniej (październik 2013) odwołano także letnie konkursy w Rumunii.

Wyniki konkusów FIS Carpathian Cup 2013/2014:

 

W końcowej klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował zatem Stefan Blega z Rumunii (252 pkt), a na drugim miejscu uplasowali się ex aequo dwaj Polacy – Mateusz Kojzar i Szymon Szostok (obaj po 180 pkt).

Carina Militaru z Rumunii została natomiast triumfatorką w klasyfikacji kobiet z łączną liczbą punktów – 290. Druga była jej rodaczka Diana Trambitas (244 pkt), a trzecia – Polka Magdalena Pałasz (200 pkt).

 

Źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz