You are currently viewing Andreas Wellinger z nagrodą za wyniki sportowe i naukowe

Andreas Wellinger z nagrodą za wyniki sportowe i naukowe

Niemiec Andreas Wellinger został nagrodzony przez Niemiecki Sportowy Związek Olimpijski (DOSB). Drużynowy mistrz olimpijski z Soczi znalazł się w trójce najlepszych studentów zajmujących się sportem zawodowym w Niemczech w 2014 roku. 19-letni zawodnik, który aktualnie pauzuje z powodu kontuzji otrzymał nagrodę za wybitne sportowe i naukowe wyniki.

 

Andreas Wellinger został nagrodzony za osiągnięcia w roku 2014, do których zalicza się głównie zdobycie złotego medalu w drużynie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Warto odnotować, że na wyróżnienie dla młodego Niemca zapracowały także wyniki uzyskane przez niego w Pucharze Świata. Właśnie w sezonie 2013/14, 19-letni zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze triumfował w konkursie Pucharu Świata. Cały sezon udało mu się zakończyć na 10. pozycji.

– Ilość utalentowanych studentów nadal się poprawia, dlatego w tym roku przyznaliśmy po raz pierwszy trzy nagrody. Osiąganie sukcesów w karierze sportowej i w tym samym czasie uzyskiwanie wspaniałych wyników w szkole, wymaga sporo poświęceń, wyrzeczeń oraz ambicji czy elastyczności w pracy. Wszystkie trzy talenty, które uhonorowaliśmy, są wzorem dla wielu studentów wszystkich uczelni – powiedział wiceprezes DOSB, Ole Bischof, który sam był olimpijskim medalistą. W Pekinie w 2008 roku zdobył złoto olimpijskie w judo.

Oprócz Wellingera nagrodzono także wicemistrzynię Europy w skoku do wody z Berlina, Tinę Punzel oraz mistrzynię świata i Europy w triathlonie, Laurę Lindemann.

 

Źródło: deutscherskiverband.de

 

Dodaj komentarz