You are currently viewing Damjan, Freund i Fannemel o drużynówce w Willingen oraz o MŚ w Falun

Damjan, Freund i Fannemel o drużynówce w Willingen oraz o MŚ w Falun

Damjan Jernej WC.Zakopane.2015 fot.Julia .Piatkowska - Damjan, Freund i Fannemel o drużynówce w Willingen oraz o MŚ w FalunReprezentacja Słowenii okazała się najlepsza w dzisiejszym konkursie drużynowym w Willingen. Jak stwierdził Jernej Damjan, jego zespół był najlepszy, ponieważ popełnił najmniej błędów ze wszystkich ekip. Drużynową rywalizację ocenili także dwaj najlepsi skoczkowie w klasyfikacji indywidualnej – Niemiec Severin Freund oraz Norweg Anders Fannemel.

 
freund severin kd2 300x200 - Damjan, Freund i Fannemel o drużynówce w Willingen oraz o MŚ w Falun
Severin Freund, fot. Kata Deak

Kluczem do zwycięstwa zawsze są dobre skoki, w którym można zrobić najwyżej kilka błędów. My zrobiliśmy ich dzisiaj najmniej. Pierwszy skok Petera Prevca nie był zbyt dobry, ale w serii finałowej znacznie się poprawił. Wszyscy lubimy skocznię w Willingen – stwierdził najbardziej doświadczony ze Słoweńców, Jernej Damjan. Powiedział też o medalowych aspiracjach dotyczących najważniejszej imprezy sezonu, czyli Mistrzostw Świata w Falun: – Jestem w Pucharze Świata już od długiego czasu i byliśmy faworytami do złota na wielu imprezach, jednak później nie zdobywaliśmy medalu. Mam nadzieję, że tym razem to się zmieni.

Fannemel Anders WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Damjan, Freund i Fannemel o drużynówce w Willingen oraz o MŚ w Falun
Anders Fannemel, fot. Julia Piątkowska

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w konkursach drużynowych w tym sezonie występujemy bardzo dobrze, dwa razy wygraliśmy i dziś zajęliśmy drugie miejsce. Nie każdy jest w stanie prezentować się perfekcyjnie każdego dnia, ale trzeba walczyć i zawsze dawać z siebie wszystko. Dzisiejszy konkurs był dla nas bardzo wartościowy, ponieważ teraz znowu jesteśmy liderami w Pucharze Narodów – powiedział lider reprezentacji Niemiec, Severin Freund. Zapytany o oczekiwania związane ze światowym czempionatem w Falun, odparł: – Wiemy, że oczekuje się od nas zdobycia medalu podczas Mistrzostw Świata, sami tego od siebie oczekujemy. Pozytywnym znakiem jest też to, że możemy osiągać dobre rezultaty z różnymi skoczkami w drużynie.

O dzisiejszych skokach opowiedział także Anders Fannemel, który wraz z Norwegami zajął trzecią lokatę i był autorem najdłuższego skoku zawodów (151,5 m). – To był dla mnie dobry dzień, nawet jeszcze lepszy niż wczoraj. Oddałem świetny pierwszy skok i cały konkurs był fantastyczny. Uważam, że jest możliwe ustanowienie nowego rekordu skoczni i postaram jutro ponownie postaram się tego dokonać – powiedział skoczek z kraju Wikingów.

 

Źródło: fisskijumping.com

 

Dodaj komentarz