You are currently viewing Severin Freund i Carina Vogt wyróżnieni Złotymi Nartami

Severin Freund i Carina Vogt wyróżnieni Złotymi Nartami

Freund Severin Harrachov MSL B.Leja  - Severin Freund i Carina Vogt wyróżnieni Złotymi NartamiMimo iż wielkimi krokami zbliża się zimowy sezon 2014/2015, to wciąż skoczkinie i skoczkowie są nagradzani za sezon miniony. Tym razem Niemiecki Związek Narciarski wyróżnił najlepszych swoich reprezentantów Złotymi Nartami, które zostały wręczone m.in. Severinowi Freundowi i Carinie Vogt podczas uroczystości w miejscowości Künzelsau.

 
Vogt Carina Oslo S.Piwowar 300x200 - Severin Freund i Carina Vogt wyróżnieni Złotymi Nartami
Carina Vogt, fot. Stefan Piwowar

Złote Narty przyznawane przez Niemiecki Związek Narciarski są największym wyróżnieniem dla niemieckich narciarzy. W tym roku otrzymał je drużynowy mistrz olimpijski z Soczi i indywidualny mistrz świata w lotach z Harrachova – Severin Freund, a także indywidualna mistrzyni olimpijska z Soczi – Carina Vogt.

Ponadto nagrodzeni zostali młodzi obiecujący zawodnicy.  Wyróżniona została utalentowana 15-letnia Gianina Ernst, która odnosi już znaczące sukcesy w Pucharze Świata (2. miejsce w Lillehammer w 2013 r.), była też najmłodszą uczestniczką olimpijskiego konkursu pań w Soczi. Niemiecki Związek Narciarski nagrodził też Sebastiana Bradatscha jako tzw. debiutanta roku. Najlepszym szkoleniowcem został uznany Christoph Klumpp pracując z młodzieżą.

 

Źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz