You are currently viewing Finowie w żelaznym składzie na PŚ w Lahti

Finowie w żelaznym składzie na PŚ w Lahti

Ahonen Janne WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska - Finowie w żelaznym składzie na PŚ w LahtiCzterech fińskich skoczków wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Trener Jani Klinga postanowił zaufać podopiecznym, którzy startowali w Falun. Gospodarze na obiekcie Sapausselkae nie wystawią grupy krajowej, a z przerwą w skokach będzie musiał się pogodzić Harri Olli.

 

Szansę na start w swojej ojczyźnie dostali: Janne Ahonen, Jarkko Maeaettae, Lauri Asikainen oraz Ville Larinto. Piąty fiński zawodnik, który brał udział w MŚ w Falun, Harri Olli, nie zyskał uznania trenera Jani Klingi i będzie musiał pauzować.

Dodajmy, że najlepszym skoczkiem reprezentacji Suomi podczas minionego światowego czempionatu był najbardziej doświadczony – 37-letni Ahonen. W konkursach indywidualnych plasował się na 15. i 19. miejscu. W rywalizacji drużynowej Finowie uplasowali się poza rundą finałową, na 9. lokacie. Z pewnością podczas „drużynówki” w Lahti przed własną publicznością, będą chcieli zrehabilitować się za tamten nieudany występ.

 

Źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz