You are currently viewing Skocznia w Klingenthal gotowa do otwarcia Pucharu Świata

Skocznia w Klingenthal gotowa do otwarcia Pucharu Świata

Klingenthal 21.11.15 - Skocznia w Klingenthal gotowa do otwarcia Pucharu ŚwiataPo wczorajszym odwołaniu oficjalnych treningów i kwalifikacji w Klingenthal, organizatorzy pucharowej inauguracji byli zmuszeni do pełnej mobilizacji. Przez cały piątek, a także w noc poprzedzającą dzisiejsze zawody trwała praca związana z naśnieżeniem całego zeskoku i rozprowadzeniem białego puchu po całym obiekcie. Przygotowania nadzorował sam Walter Hofer.

 

Na Vogtland Arenie we wczesnych godzinach porannych (ok. 4:30) nareszcie pojawiły się niskie temperatury pozwalające na sfinalizowanie przygotowań. Na skoczni pracowało ok. 60 osób, w tym także 10 z zaprzyjaźnionego klubu narciarskiego z Willingen. Szczególne zadanie mieli operatorzy ratraków, które rozprowadziły śnieg na całej szerokości i długości zeskoku. Ostatecznie Walter Hofer wraz z kierownictwem zawodów dali zielone światło na przeprowadzenie sobotniej rywalizacji.

Początek dzisiejszych serii treningowych już o godz. 13:30, a pierwsza seria drużynowego konkursu o 16:15. O godz. 12:00 na skocznię wejdą kibice. Aktualnie na skoczni rozwieszono już także siatki, które w okolicach progu mają wyłapywać mocniejsze podmuchy wiatru.

Szczegóły sobotniej i niedzielnej rywalizacji w Klingenthal (lista startowa, pełny program) >>

Dodajmy że już wczoraj na konferencji prasowej spotkali się czołowi zawodnicy minionego sezonu - Severin Freund, Peter Prevc oraz Stefan Kraft. Więcej informacji już niebawem na SkokiPolska.pl.

 

źródło: informacja własna / weltcup-klingenthal.de

 

 

Dodaj komentarz