You are currently viewing PŚ Klingenthal: Piątkowe skoki odwołane, problemy z brakiem śniegu

PŚ Klingenthal: Piątkowe skoki odwołane, problemy z brakiem śniegu

Klingenthal.2015.openjing.cancelled - PŚ Klingenthal: Piątkowe skoki odwołane, problemy z brakiem śnieguW związku z wysokimi temperaturami i sporymi problemami z odpowiednim przygotowaniem skoczni dzisiejsze skoki treningowe i kwalifikacyjne, które miały otworzyć weekend z Pucharem Świata w Klingenthal zostały odwołane. Aktualnie wciąż trwa wyścig z czasem związany z naśnieżeniem skoczni przed jutrzejszą rywalizacją drużynową.

 

Pierwsze informacje mówiące o poślizgu czasowym pojawiły się w dniu wczorajszym, kiedy to okazało się, że na skoczni, która miała być gotowa na 18 listopada, wciąż prześwituje igelit oraz zieleń trawy. Gdy okazało się, że wyprodukowanego śniegu nie wystarczy aby pokryć zeskok, wprowadzono w życie plan B związany z przywiezieniem ciężarówkami śniegu z okolic Hamburga. Nocą pracowano nad rozprowadzeniem białego puchu ratrakami na Schwarzbergschanze, jednak poranek przyniósł kolejne niepokojące informacje.

Póki co na skoczni nadal są widoczne braki śniegu, w związku z czym jury zawodów postanowiło całkowicie odwołać piątkowe skoki treningowe (zaplanowane na godz. 15:30) oraz kwalifikacje (18:00), które odbędą się zamiast serii próbnej w niedzielę.

Wciąż staramy się robić wszystko co możliwe, aby zabezpieczyć rozegranie konkursów w ten weekend – wyjaśnił Alexander Ziron, szef komitetu organizacyjnego PŚ w Klingenthal.

Póki co program sobotniej rywalizacji drużynowej nie został zmieniony i konkurs powinien odbyć się zgodnie z planem. W razie ewentualnych zmian, będziemy Was informować na bieżąco.

 

Zaktualizowany program PŚ w Klingenthal:

  • 21 listopada 2015 r. (sobota):
    • 13:30 - treningi
    • 16:15 - konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1)
  • 22 listopada 2015 r. (niedziela):
    • 12:30 - kwalifikacje
    • 14:00 - konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1)
 

korespondencja z Klingenthal, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz