You are currently viewing PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjach
Ursa Bogataj (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjach

Bogataj Ursa WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjachSkoki narciarskie Pań po ponad miesięcznej przerwie przeniosły się do dalekiej Japonii, by na normalnym obiekcie w Sapporo wyłonić najlepsze skoczkinie. Noc z czwartku na piątek przyniosła treningi i kwalifikacje. Te pierwsze zdominowała rewelacyjna Sara Takanashi, a w rundzie kwalifikacyjnej najlepsza okazała się Ursa Bogataj.

 

Pierwsza seria treningowa:

Lundby Maren WSC.Falun .2015 2 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjach
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Trzy skoczkinie w pierwszej serii treningowej zdołały przekroczyć punkt konstrukcyjny obiektu w Japonii, a najdalej, zgodnie z oczekiwaniami poleciała 19-letnia Takanashi, uzyskując 91,5 metra z obniżonej, 12. belki najazdowej. Pół metra bliżej lądowała Jacqueline Seifriedsberger, a 90,5 metra zdołała osiągnąć kolejna Austriaczka, Chiara Hoelzl, co dało jej drugą lokatę, ze stratą niecałych 2 punktów do triumfatorki. Żadna inna skoczkini nie zdołała dolecieć do granicy punktu konstrukcyjnego. Najbliżej tego wyczynu były czwarta Yuki Ito (89,5 metra) i 7. Maren Lundby (89,0 metrów).

 

Ito Yuki WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Sapporo: Takanashi niepokonana w treningach, Bogataj w kwalifikacjach
Yuki Ito, fot. Julia Piątkowska

Druga seria treningowa:

Kolejny trening i kolejny pokaz potęgi Takanashi, która skacząc po raz drugi z obniżonej na życzenie trenera, 12. belki, osiągnęła 93,5 metra. Kroku próbowała dotrzymać jej koleżanka z kadry, Yuki Ito, uzyskując 91,0 metrów i zajmując dzięki temu 2. lokatę. Wirtualne podium uzupełniła Daniela Iraschko-Stolz. Doświadczona Austriaczka doskoczyła do punktu konstrukcyjnego obiektu Miyanomori (90,0 metrów).

Pełne wyniki treningów >>>

W kwalifikacjach z dobrej strony zaprezentowały się Słowenki – pierwsze miejsce przypadło Ursie Bogataj (92,0 metry), a drugie Emie Klinec (87,0 metrów). Obie skoczkinie startowały z 14. platformy najazdowej. Pół metra dalej od Klinec skoczyła Kanadyjka Taylor Heinrich, jednak oddawała swoją próbę z wyższej, 16. belki, co zaowocowało sporą stratą. 

Wśród skoczkiń, które miały zagwarantowany start w konkursie, sporo oddało skoki w okolicach punktu konstrukcyjnego. Aż trzy, Chiara Hoelzl, Maja Vtic i Yuki Ito wylądowały na 91. metrze. Pół metra mniej przypadło w udziale Danieli Iraschko Stolz. Sara Takanashi zrezygnowała z udziału w kwalifikacjach.

Wyniki kwalifikacji >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz