You are currently viewing PK Brotterode: Lanisek i Ringen najlepsi w treningach, Wąsek najwyżej z Polaków
Nejc Dezman, fot. Julia Piątkowska

PK Brotterode: Lanisek i Ringen najlepsi w treningach, Wąsek najwyżej z Polaków

Dezman Nejc TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska - PK Brotterode: Lanisek i Ringen najlepsi w treningach, Wąsek najwyżej z Polaków

W pierszym treningu przed PK Panów w Brotterode brylowali Słoweńcy: Anze Lanisek i Nejc Dezman. W drugiej rundzie najlepszy okazał się Norweg, Sondre Ringen. Najlepiej z Polaków spisał się Jakub Wolny, który w pierwszej rundzie został sklasyfikowany na szóstej lokacie dzięki skokowi na 111. metr. Tylko jedną próbę oddał Paweł Wąsek.

 

Lanisek na czele pierwszego treningu

W pierwszym oficjalnym treningu na skoczni Inselbergschanze (HS-117) brylowali Słoweńcy. Anze Lanisek oraz Nejc Dezman oddali skoki o długości 119 metrów i zajęli kolejno dwa pierwsze miejsca. Czołową trójkę uzupełnił Norweg, Halvor Egner Granerud (113 m). Tuż za podium „wylądował” Clemens Leitner (112,5 m), zaś na piątek lokacie został sklasyfikowany Andreas Wank (112 m).

Najlepszy skok spośród „biało-czerwonych” oddał Jakub Wolny (6. miejsce / 111 m). Dwa oczka niżej znalazł się Paweł Wąsek. Osiemnastolatek po swoim skoku na 111. metr i 50. długo zajmował pierwsze miejsce. Krótko po skoku Polaka została podjęta decyzja o obniżeniu belki startowej o jedno oczko (z szóstej na piątą). Właśnie z piątej belki startowej swoją próbę oddał Jakub Wolny. Skaczący po nim Przemysław Kantyka wylądował na 106. metrze i zajął 16. lokatę. Aleksander Zniszczoł uzyskał 107 metrów, co dało mu 20. pozycją, zaś Tomasz Pilch skoczył 94 metry i został sklasyfikowany na 42. miejscu.

 

Druga seria dla Ringena

W drugiej rundzie treningowej nie obyło się bez „żonglowania” belkami. Na początku serii skoczkowie startowali z trzeciej belki, a zakończyli trening skacząc z pierwszej. W tym treningu najlepszą dyspozycją popisał się Norweg, Sondre Ringen, który uzyskał 118 metrów. Drugi był Clemens Celtner (118 m), a trzeci wynik uzyskał Andreas Wank (111 m). Na 18. pozycję „wskoczył” Aleksander Zniszczoł (108 m), 24. był Jakub Wolny (100,5 m). Dopiero w trzeciej dziesiątce drugi trening zakończyli Tomasz Pilch (35. miejsce / 91 m) i Przemysław Kantyka (36. miejsce / 91,5 m).  Ze skoku zrezygnował Paweł Wąsek.

Pełne wyniki treningów >>>

 

Pierwsza seria konkursu Pucharu Kontynentalnego Panów dzisiaj o godzinie 17:45.

 

Agata Bodak

źródła: informacja własna / fis-ski.com

Dodaj komentarz