You are currently viewing Japończycy na MŚ w Seefeld bez Kasaiego!
Noriaki Kasai (fot. Julia Piątkowska)

Japończycy na MŚ w Seefeld bez Kasaiego!

Szkoleniowiec japońskiej kadry ogłosił nazwiska zawodników, którzy pojadą na zbliżające się MŚ w Seefeld. W pięcioosobowym składzie zabrakło najbardziej utytułowanego skoczka z kraju kwitnącej wiśni.

 

W drużynie, która pojedzie na zmagania światowego czempionatu do Austrii znaleźli się: lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi i jego starszy brat, Junshiro, Daiki Ito, Naoki Nakamura oraz Yukiya Sato. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat na imprezę tej rangi powołania nie otrzymał najbardziej utytułowany zawodnik tamtejszej kadry, Noriaki Kasai. Tym samym przerwał dobrą passę dotyczącą nieprzerwanego reprezentowania Japonii na MŚ przez 10 edycji imprezy z rzędu.

– Jest mi przykro, że to szczęśliwe pasmo zostało przerwane, jednak zdaję sobie sprawę, że moja dyspozycja w Seefeld byłaby niska, podobnie jak cały dotychczasowy sezon. Chcę skoncentrować się na drugiej połowie zimy i udowodnić, że można ciężko pracować nawet mając 46 lat. Obiecuję pokazać pełnię moich możliwości w drugiej części PŚ – skomentował weteran japońskich skoków.

Po raz pierwszy Kasai wystartował w MŚ 30 lat temu. W 1989 roku w wieku zaledwie 16 lat wystąpił w dwóch konkursach indywidualnych i konkursie drużynowym w Lahti. Najlepszy występ na imprezie tej rangi zaliczył w zmaganiach rozgrywanych we Włoszech (Val di Fiemme/Predazzo), kiedy to zdobył indywidualnie dwa brązowe medale oraz srebrny w drużynie. Ogółem, wziął udział w 13 odsłonach MŚ, co stanowi ewenement na skalę światową.

 

Dokonując wyboru piątki, która będzie reprezentować Japonię w Seefeld, trener tamtejszej ekipy sugerował się głównie lokatami zajmowanym przez jego podopiecznych w klasyfikacji generalnej PŚ. Z tego właśnie powodu w składzie zabrakło Noriakiego. Przypomnijmy, że liderem kadry kraju kwitnącej wiśni jest obecnie Ryoyu Kobayashi, który w tym sezonie 9-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium konkursów PŚ, a także dołączył do eliarnego grona triumfatorów Turnieju Czterech Skoczni, którym udało się zwyciężyć we wszystkich czterech konkursach. Pozytywnym zaskoczeniem obecnej zimy okazał się również Yukiya Sato, który przed tygodniem w konkursie indywidualnym w Zakopanem wywalczył trzecią lokatę.

 

Skład reprezentacji Japonii na MŚ Seefeld/Innsbruck 2019:

  • Ryoyu Kobayashi (1. miejsce w PŚ 2018/2019)
  • Yukiya Sato (20. miejsce w PŚ 2018/2019)
  • Junshiro Kobayashi (23. miejsce w PŚ 2018/2019)
  • Daiki Ito (33. miejsce w PŚ 2018/2019)
  • Naoki Nakamura (34. miejsce w PŚ 2018/2019)

 

Magdalena Janeczko

źródło: www3.nhk.or.jp

Dodaj komentarz