You are currently viewing Kraft rozgoryczony po upadku w Engelbergu, Hoerl po podium: „Wypiję kilka piw”
Stefan Kraft (fot. Frederik Clasen)

Kraft rozgoryczony po upadku w Engelbergu, Hoerl po podium: „Wypiję kilka piw”

Niedzielny konkurs w Engelbergu miał dla Austriaków słodko-gorzkie oblicze. Pierwsze podium w karierze wywalczył młody Jan Hoerl, który przyznał, że podczas przerwy świątecznej wypije kilka piw, aby celebrować ten sukces. Upadek zaliczył jednak Stefan Kraft, który musiał się też pożegnać z żółtym plastronem lidera Pucharu Świata. – To było dla mnie gorzkie i bolesne przeżycie – przyznał.

 

Hoerl wiatru się nie boi

Jan Hoerl AiluraAustriaCCWikimedia 300x200 - Kraft rozgoryczony po upadku w Engelbergu, Hoerl po podium: "Wypiję kilka piw"
Jan Hoerl (fot. Ailura CC BY-SA 3.0 AT)

W wietrznej loterii na Gross-Titlis-Schanze znakomicie odnalazł się 21-letni Hoerl, który po raz pierwszy w karierze zdołał wskoczyć na pucharowe podium. Utalentowany Austriak, który co trzeba przyznać miał spore szczęście do warunków, po pierwszej serii był ósmy ze 134 metrowym skokiem. W finale poszybował 136,5 metra i zdołał wywalczyć trzecie miejsce.

Fakt, że po raz pierwszy wskoczyłem na podium jest nie do opisania. To podium znaczy dla mnie bardzo wiele. To był bardzo trudny konkurs, a po mojej stronie było szczęście. Nie obawiałem się jednak wiatru, nigdy się go nie obawiam. Po prostu wykonuję swoją robotę, a później spoglądam na wyniki – komentował podopieczny trenera Feldera w Engelbergu.

Hoerl przyznał, że podczas świąt pozwoli sobie na kilka chwil relaksu. – Wypiję kilka piw podczas przerwy świątecznej, jednak już 27 grudnia wyruszamy na Turniej Czterech Skoczni, więc nie mogę też zjeść zbyt dużo ciastek – powiedział rozbawiony.

 

Kraft: „Mam wytrzymałe kości”

Stefan Kraft Innsbruck2019 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kraft rozgoryczony po upadku w Engelbergu, Hoerl po podium: "Wypiję kilka piw"
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

W zdecydowanie gorszym humorze po niedzielnych zmaganiach był Stefan Kraft. 26-latek, który w sobotę dzięki zajęciu drugiej pozycji odebrał Ryoyu Kobayashiemu prowadzenie w pucharowej generalce, już w niedzielę musiał oddać Japończykowi plastron lidera PŚ. Wszystko przez pechowy upadek, który pozbawił go szans na walkę o czołowej lokaty.

Kraft po wylądowaniu finałowej skoku nie utrzymał równowagi, przewrócił się i w związku z obniżonymi notami za styl spadł z czwartego na osiemnaste miejsce. – Dzięki Bogu wszystko jest ze mną w porządku. Mam wytrzymałe kości, byłem też dobrze rozgrzany, jednak oczywiście to było dla mnie gorzkie i bolesne przeżycie. Lepiej jednak, że przydarzyło się to teraz, niż miałoby się przydarzyć za tydzień lub dwa – mówił w Szwajcarii. Utytułowany Austriak ma teraz dwa priorytety. Święta i Turniej Czterech Skoczni. – Odwiedzę rodzinę, usiądziemy razem na chwilę, zjemy trochę słodkości, jak wszyscy. Czuję jednak już motywację na Turniej, ponieważ jestem w dobrej formie – podkreślił.

 

Felder: „Kraft był zirytowany, że musiał oddać koszulkę lidera”

Clemens Leitner Frenstat2017lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kraft rozgoryczony po upadku w Engelbergu, Hoerl po podium: "Wypiję kilka piw"
Clemens Leitner (fot. Julia Piątkowska)

O sytuacji swojego najmocniejszego podopiecznego wspomniał też trener Andreas Felder. – Krafti jest zirytowany, że musiał ponownie oddać żółtą koszulkę lidera – przyznał szkoleniowiec.

Zapytany o szansę trenowanych przez siebie skoczkówna turniejowy triumf, odparł: – Na pewno jest nieźle. Stefan jest z pewnością na dobrej pozycji. Nie można też lekceważyć innych naszych zawodników. Jeśli się rozpędzą, oni także mogą być bardzo mocni. Turniej oznacza jednak dodatkową presję dla Niemców i Austriaków. Inne reprezentacje mogą być tu bardziej zrelaksowane. Teraz się wyłączamy, cieszymy świętami Bożego Narodzenia, a później – atakujemy.

Dodajmy, że Felder zdecydował już o składzie austriackiej siódemki, która rozpocznie 68. edycję prestiżowego niemiecko-austriackiego tournee. Poza sześcioma zawodnikami, którzy startowali już w poprzednich zmaganiach narciarskiej elity (Kraft, Aschenwald, Huber, Hoerl, Schlierenzauer, Hayboeck), do drużyny dołączy Clemens Leitner, który wywalczył dla Austriaków dodatkowe miejsce startowe udanymi występami w Pucharze Kontynentalnym.

 

Skład reprezentacji Austrii na 68. TCS
(część niemiecka, Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen)

  • Stefan Kraft (2. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Philipp Aschenwald (6. miejce w PŚ 2019/2020),
  • Daniel Huber (11. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Jan Hoerl (11. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Gregor Schlierenzauer (17. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Michael Hayboeck (28. miejsce w PŚ 2019/2020),
  • Clemens Leitner (nieklasyfikowany).

 

źródło: oesv.at / kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz