You are currently viewing Otwarcie 70. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Ga-Pa bez kibiców!
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Julia Piątkowska)

Otwarcie 70. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Ga-Pa bez kibiców!

Po zaostrzeniu restrykcji w walce z koronawirusem w Bawarii, na trybunach w Oberstdorfie nie będą mogli zasiąść fani skoków narciarskich. Kibice zostali poinformowani w komunikacie od organizatora o automatycznym zwrocie pieniędzy za bilety. Podobny los czeka też konkurs w Garmisch-Partenkirchen.

 

Na inauguracji prestiżowej imprezy w Oberstdorfie ponownie zabraknie kibiców. Restrykcje narzucone na terenie Bawarii nie ominą niestety także skoków narciarskich i początku 70. Turnieju Czterech Skoczni. Osobom, które zakupiły już wejściówki na Audi Arenę, zostaną automatycznie zwrócone pieniądze. To już druga taka sytuacja, kiedy fani skoków narciarskich nie będą mogli wejść na teren obiektu. W ubiegłym sezonie również ze względu na obostrzenia zabroniono udziału publiczności, a dookoła końca zeskoku ustawiono kartonowe imitacje kibiców. 

Przypomnijmy, że w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata kobiet i mężczyzn przeniesie się do Klingenthal. Na Vogtland Arenie rywalizować będą jednak przy pustych trybunach. Obostrzenia dotyczące udziału publiczności w zawodach sportowych obowiązują do końca miesiąca, lecz trudno się spodziewać by pierwszego dnia nowego roku sytuacja w Bawarii miała się diametralnie zmienić. Podczas konkursu w Garmisch-Partenkirchen również zabraknie kibiców na trybunach. Pewna nadzieja na poluzowanie obostrzeń z początkiem roku jednak pozostaje, a o możliwości wejścia kibiców na skocznie w Innsbrucku oraz Bischofshofen organizatorzy poinformują fanów niedługo.

Nie tak kibice i organizatorzy prestiżowej imprezy wyobrażali sobie początek najpopularniejszego dorocznego turnieju w skokach narciarskich. Obiekt Schattenbergschanze  w Oberstdorfie zapewne ugościłaby publikę, gdyby nie nagłe ujawnienie się nowej odmiany koronawirusa – Omikron. Z tego powodu też pod znakiem zapytania stanęły konkursy w Engelbergu oraz Sapporo i Zao. Zarówno Szwajcaria, jak i Japonia ograniczają napływ przyjezdnych do swoich krajów i póki co nie przewiduje się wyjątkowego traktowania sportowców. Z najnowszych informacji wynika, że Międzynarodowa Federacja Narciarska ma już szukać awaryjnego zastępstwa za konkursy w dalekiej Azji. Władze FIS odbyły w tej sprawie rozmowy z władzami Polskiego Związku Narciarskiego. Włodarze wiślańskich i zakopiańskich zawodów mieli jednak odmówić przejęcia organizacji ewentualnych zawodów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez #4hills Vierschanzentournee (@vierschanzentournee)

 

Karol Cześnik,
źródło: www.arena-ticket-allgaeu.de

Dodaj komentarz