You are currently viewing PK Ruka: Raimund wygrywa, jeden Polak w dziesiątce
Philipp Raimund (fot. Julia Piątkowska)

PK Ruka: Raimund wygrywa, jeden Polak w dziesiątce

Philipp Raimund dzięki próbom na odległości 143 i 147 m zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Na drugim stopniu podium uplasował się Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, a na trzecim jego bardziej doświadczony kolega z kadry Anders Fannemel. W serii finałowej znalazło się czterech Biało – Czerwonych, wśród których najlepszy okazał się dziesiąty Maciej Kot.

Po pierwszej serii zawodów Pucharu Kontynentalnego w Ruce na prowadzeniu znajdował się reprezentant Norwegii
Sondre Ringen (143,5 m), który jednak został zdyskwalifikowany jeszcze przed drugą serią konkursową za nieregulaminowy kombinezon. Tym samym po pierwszej części zmagań niedzielnych zawodów prowadził późniejszy zwycięzca konkursu Philipp Raimund (143 m). Drugi był Austriak Clemens Leitner (144 m), a trzeci Žak Mogel (138,5 m).

Kolejne miejsca zajmowali kolejno czwarty Anders Fannemel (136,5 m) i piąty Joacim Oedegaard Bjoereng (140,5 m), szósty był Clemens Aigner (132 m), siódmy Tilen Bartol (131,5 m), ósmy David Siegel (133,5 m), dziewiąty Elias Medwed (132 m). Czołową dziesiątkę zamykał najlepszy z Polaków, Jan Habdas (129,5 m).

Oprócz wspomnianego Habdasa, wśród Biało-Czerwonych awans do drugiej serii uzyskali także czternasty Jarosław Krzak (125 m), osiemnasty Maciej Kot (122 m) i dziewiętnasty Stefan Hula (124 m).

Andrzej Stękała oddał skok na 113 metr i zajął trzydziestą szóstą pozycję, tuż przed Klemensem Joniakiem (108 m). Czterdziesty drugi był Klemens Murańka (109 m).

Pierwszą serię przeprowadzono z 16., 15. i 14. platformy startowej. Pełne wyniki po pierwszej serii dostępne są TUTAJ>>>

W serii finałowej Philipp Raimund oddał próbę na odległość 147 metrów i wygrał niedzielne zmagania Pucharu Kontynentalnego z miażdżącą przewagą 33,6 punktu nad Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem (142,5 m) oraz 40,7 pkt nad Andersem Fannemelem (136 m). Tuż za podium uplasował się Clemens Leitner (132,5 m), Žak Mogel (133,5 m) oraz David Siegel (133,5 m).

Na dalszych miejscach znaleźli się Tilen Bartol (124 m), Clemens Aigner (119 m) oraz Maximilian Ortner (130,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Maciej Kot z rezultatem 133,5 metrów.

Jan Habdas po finałowej próbie na 122 metr zajął czternastą lokatę. Szesnasty był Stefan Hula (125,5 m), zaś dziewiętnasty Jarosław Krzak (120 m).

Rundę finałową rozegrano w całości z 15. belki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Philipp Raimund (280 pkt) drugi jest Anders Fannemel (221 pkt) a trzeci Joacim Oedegaard Bjoereng (208 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest siódmy Jan Habdas (120 pkt).

Zawody w Ruce zakończyły trzeci period obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na zbliżający się 71. Turniej Czterech Skoczni wywalczyły reprezentanci z Niemiec, Norwegii i Austrii.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w dniach 27-28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu, gdzie podczas obecnego weekendu odbywają się zwody Pucharu Świata.