You are currently viewing PK Ruka: Ortner najlepszy na treningu, Haare zwycięzcą serii próbnej. Dobre wyniki Stękały i Zniszczoła
Maximilian Ortner (fot. Julia Piątkowska)

Maximilian Ortner zwyciężył w serii treningowej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Andrzej Stękała, który zajął czwartą lokatę. Seria próbna padła za to łupem Andersa Haare, a najlepszym zawodnikiem wśród Biało-Czerwonych został siódmy Aleksander Zniszczoł.

Trening

Austriak Maximilian Ortner po swoim skoku na odległość 137 metrów w niesprzyjających warunkach wygrał trening przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Tuż za nim uplasował się jego rodak – Clemens Leitner, który uzyskał najlepszą odległość serii (141,5 m). Trzecią pozycję zajął Markus Eisenbichler (135 m), który podobnie jak Ortner skakał w niesprzyjających warunkach wietrznych. Na czwartym miejscu wylądował jeden z Biało-Czerwonych, Andrzej Stękała (136 m). Piąty był Stephan Embacher, który świetnie prezentował się w zawodach cyklu FIS Cup rozgrywanych w minionym weekendzie w Kanderstegu.

Oprócz Stękały, w czołowej dziesiątce treningu na obiekcie Rukatunturi w Finlandii uplasował się Aleksander Zniszczoł, który zajął ósmą lokatę. W drugiej dziesiątce natomiast wylądował Jakub Wolny, który skacząc w treningu 115 metrów zajął 17. miejsce. W trzeciej dziesiątce uplasowali się Kacper Juroszek (103,5 m / 27. miejsce) oraz Tomasz Pilch (109,5 m / 29. miejsce). W czwartej dziesiątce treningu zameldowali się Jan Habdas (90 metrów / 32. miejsce) oraz Klemens Murańka (84 metrów / 35. miejsce).

Do serii treningowej przystąpiło zaledwie 35 zawodników.

WYNIKI TRENINGU>>>

Andrzej Stekala   WC Planica 2023 2  edited 300x200 - PK Ruka: Ortner najlepszy na treningu, Haare zwycięzcą serii próbnej. Dobre wyniki Stękały i Zniszczoła
Andrzej Stękała (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Seria próbna

W serii próbnej poprzedzającej zawody w Finlandii najlepszy wynik uzyskał Anders Håre, który uzyskując 140 metrów pewnie ją zwyciężył. Na drugim miejscu uplasował się Markus Eisenbichler, który dobry skok oddał również na treningu, zajmując wówczas trzecią lokatę. Tuż za Eisenbichlerem wylądował Clemens Aigner. Austriak osiągając 135 metrów z obniżonej belki zameldował się na trzeciej lokacie. Czwarty był Žak Mogel, który również skoczył 135 metrów, jednak w jego przypadku bardziej sprzyjające warunki wietrzne zadecydowały o końcowym wyniku.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się tym razem Aleksander Zniszczoł. 29-latek w serii próbnej odleciał na odległość 136 metrów, która dała mu siódme miejsce. W drugiej dziesiątce rundy wylądowali Andrzej Stękała (140,5 metra / 12. miejsce) i Jakub Wolny (135 m / 14. miejsce). Reprezentantów Polski nie zabrakło również w trzeciej dziesiątce. 22. był Kacper Juroszek, który skoczył 124 metry, natomiast Jan Habdas (122,5 metra) zajął 25. lokatę. Listę końcową wyników zamknęli Klemens Murańka (105 metrów / 43. miejsce) i Tomasz Pilch (102,5 metra / 45. miejsce).

Przypomnijmy, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, organizatorzy Pucharu Kontynentalnego w Ruce zdecydowali o przeniesieniu niedzielnych porannych zawodów na dzisiejsze piątkowe popołudnie.