You are currently viewing PK Ruka: Aleksander Zniszczoł liderem na półmetku zmagań! Pięciu Polaków w drugiej serii konkursowej
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

PK Ruka: Aleksander Zniszczoł liderem na półmetku zmagań! Pięciu Polaków w drugiej serii konkursowej

Aleksander Zniszczoł prowadzi na półmetku piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Drugie miejsce na obiekcie o rozmiarze HS142 zajmuje Žak Mogel, a trzeci jest Markus Mueller. Do serii finałowej udało się zakwalifikować piątce Polaków.

 

Po wyśmienitym skoku na odległość 141,5 metra z obniżonej belki startowej, Aleksander Zniszczoł zwyciężył w pierwszej serii ocenianej PK na skoczni w Ruce. Tuż za nim uplasował się Žak Mogel. Słoweniec przekraczając rozmiar skoczni zapewnił sobie miejsce w czołowej trójce na półmetku zmagań. Trzecie miejsce zajął natomiast Austriak, Markus Mueller, który uzyskał 137 metrów przy wietrze wynoszącym w uśrednionych pomiarach 0,36 m/s w plecy.

Na czwartym miejscu wylądował Benjamin Oestvold. Norweg uzyskując najdłuższą odległość pierwszej serii zapewnił sobie miejsce w czołowej dziesiątce. Piątą lokatę zajął kolejny z Norwegów, Sindre Ulven Joergensen (140 m).

Do serii finałowej zawodów Pucharu Kontynentalnego awansowało pięciu Biało-Czerwonych. Oprócz Zniszczoła najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała. Polak po skoku na odległość 132 metrów zajął siedemnastą lokatę. Kolejni, którym udało zakwalifikować się do czołowej trzydziestki to: Kacper Juroszek (130,5 metra / 22. miejsce), Jakub Wolny (126,5 metra / 25. miejsce) oraz Klemens Murańka (125 metrów / 27. miejsce). W serii finałowej konkursu nie zobaczymy Jana Habdasa (118,5 metra / 33. miejsce) i Tomasza Pilcha, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

WYNIKI PIERWSZEJ SERII>>>

 

Ewa Skrzypiec,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz