You are currently viewing Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Willingen, debiut Podżorskiego

Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Willingen, debiut Podżorskiego

Podżorski Łukasz trening Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja  - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Willingen, debiut PodżorskiegoPodczas gdy najlepsi skoczkowie świata będą walczyć w światowym czempionacie w lotach, zaplecze naszej kadry narodowej wystartuje w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Obiekt Mühlenkopfschanze (K-130 / HS-145) w dniach 16-17 stycznia będzie areną kolejnych zawodów ”drugiej ligi” skoków narciarskich.

 
mateja maciusiak bl 300x200 - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Willingen, debiut Podżorskiego
Robert Mateja i Maciej Maciusiak, fot. Bartosz Leja

Opiekunowie polskich kadr, Maciej Maciusiak i Robert Mateja, podjęli decyzję o nominacjach dla zawodników, którzy wystąpią w Willingen w Pucharze Kontynentalnym. Trenerzy zdecydowali, że na Mühlenkopfschanze, która w miniony weekend była areną rywalizacji światowej elity, zaprezentują się zawodnicy kadry A, B oraz C zwanej „juniorską”. W składzie reprezentacji na niemieckie zawody zabraknie Andrzeja Stękały, który jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w Pucharze Kontynentalnym. Zajmujący obecnie 7. pozycję Zakopiańczyk razem z trenerem Maciusiakiem oraz kolegami z kadry (Jakubem Wolnym, Maciejem Kotem i Bartłomiejem Kłuskiem) w czwartek uda się do Szczyrku, aby szlifować formę przed zawodami Pucharu Świata w Zakopanem, które odbędą się w dniach 23-24 stycznia.

mietus krzysztof b.leja 300x200 - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Willingen, debiut Podżorskiego
Krzysztof Miętus, fot. Bartosz Leja

W kadrze na zawody rozgrywane w Willingen znalazł się za to debiutant, Łukasz Podżorski, dla którego będzie to pierwszy występ w zimowych zawodach tej rangi. Urodzony w Zakopanem zawodnik do tej pory w swojej karierze startował głównie w konkursach z cyklu FIS Cup oraz w letniej edycji Pucharu Kontynentalnego. 20-letniego zawodnika w Willingen będą wspierać bardziej doświadczeni koledzy: Aleksander Zniszczoł (51. miejsce w klasyfikacji PK w sezonie 2015/2016), Krzysztof Miętus (34. pozycja) oraz Przemysław Kantyka (67. lokata). W skład reprezentacji weszli także Jan Ziobro i Krzysztof Biegun, którzy powalczą o pierwsze tej zimy punkty do klasyfikacji ogólnej całego cyklu zawodów. Sztab trenerski polskiej drużyny będzie tworzył duet Robert Mateja - Wojciech Topór.

Zmagania skoczków w Willingen rozpoczną się w sobotę. O godzinie 14:30 organizatorzy zaplanowali oficjalny trening, a pierwsza seria konkursowa powinna rozpocząć się o 17:00. W niedzielę drugi dzień rywalizacji na  Mühlenkopfschanze. O 10:00 zawodnicy zapoznają się z warunkami panującymi w Willingen, a po zakończeniu serii próbnej staną do rywalizacji o punkty w kolejnym konkursie indywidualnym.

Pełny program PK w Willingen >>

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz