You are currently viewing Alpen Cup Planica: Podium Łukasza Łukaszczyka, zwycięstwa Jannika Faissta i Lilou Zepchi
Łukasz Łukaszczyk (fot. BoBo)

Alpen Cup Planica: Podium Łukasza Łukaszczyka, zwycięstwa Jannika Faissta i Lilou Zepchi

Łukasz Łukaszczyk stanął na najniższym stopniu w pierwszym z dwóch konkursów zaplanowanych w ten weekend w Planicy. Zwycięstwo w sobotniej rywalizacji wywalczył Jannik Faisst, a 2. miejsce zajął Clemens Vinatzer. W gronie pań triumf przypadł Lilou Zepchi, a podium uzupełnił duet Włoszek – Noelia Vuerich i Martina Zanitzer.

 

Pierwsze podium Łukasza Łukaszczyka:

Jannik Faisst 2 fotBoBo 300x200 - Alpen Cup Planica: Podium Łukasza Łukaszczyka, zwycięstwa Jannika Faissta i Lilou Zepchi
Jannik Faisst (fot. BoBo)

Po 7. miejscu w konkursie indywidualnym oraz drużynowym brązie wywalczonym podczas Mistrzostw Świata Juniorów, Łukasz Łukaszczyk kontynuuje dobrą passę w Planicy. 16-latek zajął 3. miejsce w sobotnim konkursie Alpen Cup po skokach na 100 oraz 101,5 metra. Po pierwszej serii zajmował 6. lokatę, jednakże nieco słabsza postawa w drugiej serii kilku rywali plasujących się wyżej na półmetku rywalizacji sprawiła, że Polak przesunął się aż do najlepszej trójki. To pierwsze jego podium w tych rozgrywkach i miejmy nadzieję, że nie ostatnie.

Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się być Jannik Faisst. Niemiec wyszedł na prowadzenie już w pierwszej serii po skoku na 102 metry. 98,5 metra osiągnięte w drugiej serii wystarczyło do utrzymania pozycji lidera i finalnego triumfu. Drugi w konkursie Austriak Clemens Vinatzer (98 m/101 m) stracił do zwycięzcy 8,4 pkt. Tuż za podium uplasował się Szwajcar Juri Kesseli (98,5 m/98 m). Kolejne lokaty zajęli Fabian Held (98 m/102 m), Žiga Jančar (99 m/98 m), Jaka Drinovec (98,5 m/100 m) Urban Šimnic (99 m/100,5 m), Ben Bayer (95,5 m/100,5 m), a najlepszą dziesiątkę zamknął Lukas Haagen (98 m/100,5 m).

Poza Łukaszem Łukaszczykiem w Planicy wystartowali jeszcze inni reprezentanci Polski, jednakże oprócz 16-latka tylko Klemens Joniak (95,5 m/91 m) zdołał wywalczyć punkty, otwierając trzecią dziesiątkę. Poza najlepszą trzydziestką znaleźli się Wiktor Szozda, Marcin Wróbel, Jan Galica, Kamil Waszek, Klemens Staszel, Michał Obtułowicz, Mateusz Mysza i Tymoteusz Cienciała. W rywalizacji wzięło udział ponad siedemdziesięciu zawodników.

WYNIKI KONKURSU PANÓW>>>

 

Francusko-włoskie podium pań:

Lilou Zepchi fotJureMakovec 300x200 - Alpen Cup Planica: Podium Łukasza Łukaszczyka, zwycięstwa Jannika Faissta i Lilou Zepchi
Lilou Zepchi (fot. Jure Makovec)

Konkurs pań padł łupem Lilou Zepchi. Francuzka z rocznika 2006 uzyskała 94 oraz 89,5 metra, co wystarczyło do zwycięstwa z przewagą 6,4 pkt. nad drugim miejscem. To przypadło Noeli Vuerich. Włoszka wprawdzie w pierwszej serii uzyskała 2 metry więcej od reprezentantki Francji, jednakże w dużo lepszych warunkach, przez co przeliczniki punktowe zadziałały na korzyść późniejszej zwyciężczyni. W drugiej serii obie zawodniczki uzyskały tę samą odległość. Ponownie to Francuzka miała więcej doliczonych punktów za niekorzystne warunki. Na najniższym stopniu podium stanęła druga z Włoszek – Martina Zanitzer (92,5 m/93 m). Do rodaczki z 2. miejsca zabrakło jej jedynie 1,1 pkt.

Dalsze lokaty zajęły Kim Amy Duschek (86,5 m/92,5 m), która awansowała aż z 11. miejsca po pierwszej serii, a także Sara Pokorny (90 m/93 m), Meghann Wadsak (90 m/93 m), Julina Kreibich (89 m/93 m), Sahra Schuller (86,5 m/90,5 m) oraz Tinkara Komar (85,5 m/89 m) z Tają Sitar (86,5 m/93 m). W rywalizacji wzięło udział 27 skoczkiń.

WYNIKI RYWALIZACJI PAŃ>>>

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz