You are currently viewing VI MISTRZOSTWA AMATORÓW w SKOKACH NARCIARSKICH POŁUDNIOWEJ POLSKI – SKAWICA 2013 – WYNIKI

Skawica skavi89 - VI MISTRZOSTWA AMATORÓW w SKOKACH NARCIARSKICH POŁUDNIOWEJ POLSKI - SKAWICA 2013 - WYNIKI

W czasie minionego weekendu na amatorskiej skoczni narciarskiej w Skawicy (K-20) odbyły się VI Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach, a zwycięzcami zostali: Marcin Szczurek, Sebastian Pacyga, Marcin Pudzisz i Łukasz Dyrcz, który oddawał też najdłuższe skoki (dwukrotnie 26 metrów).

Kategoria I – szkół podstawowych to triumf Marcina Szczurka (18 i 19 m) przed drugim Dawidem Kasprzykiem (16 i 16 m) i trzecim Dawidem Olszówką (15 i 14 m).

W kategorii II – szkół gimnazjalnych zwyciężył Sebastian Pacyga (23,5 i 21 m), drugie miejsce zajął Patryk Polak (22 i 22 m), a na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Pacyga (22 i 22 m).

Kategoria III – młodzieży gimnazjalnej (do lat 24) przyniosła wygraną Marcinowi Pudziszowi (24 i 23 m), drugi był Mateusz Palenica (22,5 i 24,5 m), a trzeci Grzegorz Matusik (24 i 23 m).

W kategorii open zwyciężył Łukasz Dyrcz, który skakał najdalej we wszystkich kategoriach – dwukrotnie 26 metrów. Drugi był Krzysztof Leśniak (24,5 i 22 m), a trzeci Piotr Dyrcz (19 i 16 m).

Źródło: lksliga.info