You are currently viewing STAN ZDROWIA THOMASA MORGENSTERNA NIE POGORSZYŁ SIĘ W CIĄGU OSTATNIEJ DOBY
Thomas Morgenstern, fot. Stefan Piwowar

STAN ZDROWIA THOMASA MORGENSTERNA NIE POGORSZYŁ SIĘ W CIĄGU OSTATNIEJ DOBY

morgenstern thomas oslo fot.s.piwowar - STAN ZDROWIA THOMASA MORGENSTERNA NIE POGORSZYŁ SIĘ W CIĄGU OSTATNIEJ DOBYStan Thomasa Morgensterna, który wczoraj podczas drugiego treningu, uległ fatalnemu upadkowi na skoczni Kulm pozostaje bez zmian – określany jest jako ciężki ale niezagrażający życiu. Nadal przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej salzburskiego szpitala.

Lekarz prowadzący, Udo Berger, poinformował, że minioną noc austriacki skoczek spokojnie przespał, a rano w dalszym ciągu był przytomny i miał logiczny kontakt z personelem medycznym.

W dniu dzisiejszym przeszedł kolejne badania, wykonano tomografię komputerową. Badanie nie wykazało urazu kręgosłupa, natomiast potwierdziło uraz głowy oraz stłuczenie płuc.

-„Reaguje na bodźce. Cały czas monitorujemy stan pacjenta.” – dodał Josef Obrist ordynator kliniki Unfallkrankenhaus w Salzburgu.

Najbliższe 48 godzin Morgenstern spędzi na OIOM-ie pod intensywnym nadzorem lekarskim. Jeżeli nic nie wydarzy się ze stanem Thomasa, lekarze poinformują o jego zdrowiu w poniedziałek rano.

Źródło: spiegel.de / tvp info / skispringen-news.de

 

 

Dodaj komentarz