You are currently viewing VASSILIEV PO OPERACJI: „PRZYGOTOWUJĘ SIĘ OD RAZU DO ZIMY”

VASSILIEV PO OPERACJI: „PRZYGOTOWUJĘ SIĘ OD RAZU DO ZIMY”

dsc05893 - VASSILIEV PO OPERACJI: "PRZYGOTOWUJĘ SIĘ OD RAZU DO ZIMY"Pierwszy obóz przygotowawczy do sezonu letniego rozpoczęli w Soczi rosyjscy skoczkowie. O kłopotach zdrowotnych i ambitnych planach na sezon 2014/2015 opowiada lider drużyny, 34-letni Dimitry Vassiliev, który kilka tygodni temu przeszedł operację kolana.

Skoczkowie zza naszej wschodniej granicy nie są jeszcze pewni, kto będzie ich głównych trenerem w nadchodzącym sezonie. Rosyjska Federacja Narciarska poparła kandydaturę Słoweńca Matjaža Zupana, (poprzedniej zimy trenował Francuzów), jednak musi być ona rozpatrzona jeszcze przez Ministra Sportu. Jak się okazuje, doświadczony szkoleniowiec już pomaga rosyjskim skoczkom, Vassiliev otrzymał od niego plan treningowy mający na celu wzmocnienie poszczególnych partii mięśni, szczególnie brzucha i pleców.

Vassiliev Dimitry Zakopane S.Piwowar - VASSILIEV PO OPERACJI: "PRZYGOTOWUJĘ SIĘ OD RAZU DO ZIMY""Trzy tygodnie temu miałem udaną operację kolana, jednak jeszcze nie ćwiczę. Operacja nie była aż tak poważna, po zabiegu wróciłem do domu bez kul. Rehabilitacja przebiega dobrze, w ciągu dwóch tygodni powinienem wrócić do treningów. Przyjechałem jednak do Soczi w celu przejścia odpowiednich procedur" - powiedział o swojej sytuacji rosyjski skoczek i dodał: "Prawie cały ostatni zimowy sezon spędziłem bez treningu siłowego w związku z kontuzją pleców. Tutaj nie będzie potrzebna interwencja chirurgiczna, dostanę jednak przeciwzapalne zastrzyki w kręgosłup". Przypomnijmy, że sezon 2013/2014 nie był udany w wykonaniu doświadczonego Rosjanina (dopiero 40. miejsce w generalnej klasyfikacji PŚ). Najlepszą zimą była dla niego ta sprzed pięciu lat, kiedy w "generalce" był piąty. Na pucharowym podium plasował się do tej pory 9-krotnie, po raz ostatni w 2012 roku w Kuusamo.

Vassiliev przyznał, że w związku z tym, że nie jest już młodzieniaszkiem, nastawia się raczej na mające większe znaczenie starty zimowe. "Tego lata chcę podnieść poziom moich skoków i nie będzie się to działo podczas konkursów Letniej Grand Prix. Będzie to przygotowanie od razu do zimy. Celem jest odzyskanie formy i prezentowanie dobrych wyników" - zapewnił popularny "Dima".

Rosjanie rozpoczną letnie skakanie 1 czerwca na nowych obiektach w Czajkowskim, w planach jest tradycyjnie szkolenie pod kątem technicznym i siłowym.

Źródło: tramplin.perm.ru / All Sport

Dodaj komentarz