You are currently viewing SKOCZNIE W SOCZI PRAWIE GOTOWE DO ZAWODÓW
Skocznie w Soczi (fot. skijumpingrus.ru)

SKOCZNIE W SOCZI PRAWIE GOTOWE DO ZAWODÓW

Soczi RuSki.Gorki fot.Skijumpingrus.ru - SKOCZNIE W SOCZI PRAWIE GOTOWE DO ZAWODÓWDo rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostały trzy dni. Obiekty na których wystartują skoczkowie są już praktycznie gotowe. Pierwsze treningi odbędą się już w czwartek, a dzień wcześniej skocznie przetestują przedskoczkowie. 

Skocznie RusSki Gorki Ski Jumping Center o wymiarach HS106 i HS140 przechodzą ostatnie poprawki. Już 6 lutego powitają skoczków, którzy od 17:30 odbędą oficjalny trening na obiekcie normalnym. Dzień później panowie trenować będą od godzin porannych czyli od 8:00. Natomiast skoczkinie swój pierwszy trening odbędą w sobotę, 8 lutego od 12:00.

„Obecnie mamy na obydwu skoczniach wystarczającą ilość śniegu. Przez ostatnie dwie noce było wystarczająco zimno i wyprodukowaliśmy sporo sztucznego śniegu. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się ostatnie prace nad zeskokiem skoczni normalnej. Na wybiegu mamy obecnie zgromadzonych około 3000 metrów sześciennych śniegu” – poinformował Marko Mlakar, Słoweniec, którzy podczas IO będzie asystentem delegata technicznego.

Pierwszego medalistę olimpijskiego w skokach narciarskich poznamy w niedzielę 9 lutego (konkurs na skoczni normalnej).

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz