KOIVURANTA I MÄÄTTÄ Z NOMINACJAMI OLIMPIJSKIMI

Koivuranta Anssi J.Piatkowska - KOIVURANTA I MÄÄTTÄ Z NOMINACJAMI OLIMPIJSKIMIKolejni fińscy skoczkowie otrzymali nominację olimpijską do Soczi. Obok Janne Ahonena, który takową otrzymał kilka tygodni temu, znaleźli się Anssi Koivuranta i Jarkko Määttä.

Fiński Związek Narciarski podał dziś kolejnych sportowców powołanych do fińskiej kadry olimpijskiej. Wśród ośmiu nazwisk dwa należą do fińskich skoczków. Pozostali powołani reprezentują narciarstwo biegowe. Dla Jarkko będzie to pierwszy start olimpijski, natomiast Anssi już po raz trzeci będzie uczestniczył w olimpijskich zmaganiach a po raz pierwszy jako skoczek (wcześniej rywalizował w kombinacji norweskiej).

Anssi Koivuranta jest ogromnie zadowolony z nominacji. W emocjonalnym wpisie na portalu społecznościowym podzielił się radością z kibicami: -„ Jedno z moich marzeń spełni się! Jestem jeden krok bliżej do ukończenia głównego celu do którego przygotowywałem się cztery lata. Ogromnym zaszczytem jest dla mnie bycie częścią fińskiej kadry olimpijskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem będą to dla mnie trzecie Igrzyska, tym razem wystąpię jako skoczek. Jestem szczęśliwy!”

Aktualnie Finowie prezentują skład olimpijski w liczbie 32 zawodników sportów indywidualnych oraz 46 hokeistów. Ostateczna liczba reprezentantów zamknie się na poziomie 100-110 osób. Ostateczny skład olimpijskiej kadry zostanie ustalony 27 stycznia.

Kadrowiczów Finlandii można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: yle.fi / facebook.com / sport.fi

Dodaj komentarz