You are currently viewing Znamy program Letnich Mistrzostw Polski w skokach
Widok ze skoczni w Wiśle Malince (fot. Katarzyna Służewska)

Znamy program Letnich Mistrzostw Polski w skokach

Wisla Malinka lato.2014 fot.K.Sluzewska - Znamy program Letnich Mistrzostw Polski w skokachJuż 18 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędą się kolejne Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Dzień później na tym samym obiekcie oraz trasie nartorolkowej „Jonidło” o tytuł mistrza kraju powalczą kombinatorzy norwescy. Mistrzowskich laurów bronić będą Kamil Stoch oraz Paweł Słowiok.

Letnie Mistrzostwa Polski stały się już niemal tradycją, odbywają się od 1996 roku. Przez pierwsze 8 sezonów (do roku 2003) skoczkowie rywalizowali tylko na Średniej Krokwi w Zakopanem, gdzie pięciokrotnie triumfował Adam Małysz (raz, w roku 1999, ex aequo z Robertem Mateją). Od 2004 roku mistrzowskie konkursy na igielicie rozgrywane są na średnim i dużym obiekcie. Areną zmagań były przede wszystkim Średnia Krokiew w Zakopanem, a od dwóch lat obiekt w Szczyrku-Skalitem. Rywalizacja na dużym obiekcie odbywa się na Wielkiej Krokwi w stolicy polskich Tatr lub skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tym razem, drugi rok z rzędu, to właśnie na niej skoczkowie będą walczyć o tytuł najlepszego skoczka w kraju.

Przed rokiem w skokach bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch, który po próbach na odległość 134,5 i 135 metrów uzyskał ponad dwudziestopunktową przewagę nad drugim Piotrem Żyłą. Na trzecim stopniu podium stanął  Jakub Wolny, który obecnie nie powrócił jeszcze do treningów z kadrą ze względu na leczenie kontuzji. W rywalizacji drużyn najlepsi okazali się reprezentanci AZS Zakopane w składzie: Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot. Srebrny medal zdobyli zawodnicy TS Wisła Zakopane I, a brązowy skoczkowie WKS Zakopane z Kamilem Stochem na czele. W kombinacji norweskiej triumfował Paweł Słowiok, a za jego plecami znaleźli się Mateusz Wantulok i Szczepan Kupczak.

Najwięcej tytułów letniego mistrza polski zgromadził w swojej karierze Orzeł z Wisły, który zdobył aż 18 złotych medali. Dwukrotnie najlepsi okazali się Kamil Stoch oraz Robert Mateja. Spośród obecnych reprezentantów polskiej kadry po jednym triumfie na koncie mają Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot oraz Dawid Kubacki. 

Program zawodów:

 • 18 lipca 2015 r. (sobota)
  • 10:00 – odprawa Kierowników Drużyn
  • 11:00 – trening
  • 18:30 – kwalifikacje
  • 20:00 – konkurs
 • 19 lipca (niedziela)
  • 9:30 – seria próbna – skoki do kombinacji norweskiej
  • 10:15 – skoki do kombinacji norweskiej
  • 13:00 – bieg na trasie narto rolkowej „Jonidło”
 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz