You are currently viewing Ze Stams do Oslo – sześciu Polaków wystartuje w LPK w Norwegii

Ze Stams do Oslo – sześciu Polaków wystartuje w LPK w Norwegii

kot maciej s.piwowar - Ze Stams do Oslo - sześciu Polaków wystartuje w LPK w NorwegiiRywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego nabiera tempa i z austriackiego Stams przeniesie się na Mitdstubakken (K-95 / HS-106) do norweskiego Oslo. I choć zmienia się arena zmagań, to trener kary B, Maciej Maciusiak, zdecydował, że do Skandynawii udadzą się ci sami skoczkowie, którzy pojawili się na starcie w Austrii.  

 

Kciuki podczas najbliższego weekendu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo (19-20 września) będziemy trzymać za sześciu biało-czerwonych. Szansę na powtórzenie bardzo dobrego wyniku ze Stams będzie miał Maciej Kot, który w Austrii dwukrotnie uplasował się na drugim stopniu podium, tuż za plecami Norwega, Daniela-Andre Tande. Dołączą do niego koledzy z kadry B, czyli Dawid Kubacki, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun, a także podopieczny Łukasza Kruczka, Aleksander Zniszczoł. 

Kubacki Dawid MP.Wisla .2015.lato fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Ze Stams do Oslo - sześciu Polaków wystartuje w LPK w Norwegii
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

W Oslo odbędą się dwa konkursy indywidualne, a widoki na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu ma Polak, Dawid Kubacki, który w miniony weekend zapisał na swoim koncie 4. i 5. lokatę na obiekcie Brunnentalschanze. Obecnie skoczek z Szaflar zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, a do prowadzącego Anze Laniska traci jedynie 40 punktów. Wyprzedza go także Klemens Murańka, który nie pojawi się na starcie w Norwegii. 4. miejsce należy z kolei do Przemysława Kantyki, który najbliższy czas poświęci na odpoczynek po wyczerpujących zmaganiach. Szansę na umocnienie się w czołowej dziesiące cyklu będzie miał za to 28-letni Stefan Hula, który dzięki dwóm siódmym miejscom w Stams obecnie zajmuje 8. lokatę. Być może do czołówki przebije się też młodszy z braci Kotów. Warto zaznaczyć, że biało-czerwoni znajdują się na czele nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zmagań, o cztery oczka wyprzedzając Słoweńców. Czy w Oslo ich dorobek punktowy wzrośnie na tyle, by mogli pewnie zmierzać po szczyt wirtualnego podium tej klasyfikacji?   

 

źródło: PZN / informacja własna 

 

Dodaj komentarz