You are currently viewing Nurmsalu wraca na skocznię i zostaje mistrzem Estonii

Nurmsalu wraca na skocznię i zostaje mistrzem Estonii

Na normalnym obiekcie Tehvandi (K-90 / HS-100) w Otepaeae rozegrano mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich. Bardzo przekonujący triumf wywalczył powracający na skocznię po dwuletniej przerwie lider estońskiej drużyny, Kaarel Nurmsalu. W dwóch kategoriach juniorskich po złoty medal sięgnęli Artti Aigro i Kevin Maltsev.

 
8H7A0037 - Nurmsalu wraca na skocznię i zostaje mistrzem Estonii
Martti Nomme, fot. Julia Piątkowska

Na starcie mistrzostw Estonii w kategorii seniorów pojawiło się 15 zawodników. Najlepszy w tym gronie okazał się Kaarel Nurmsalu, dla którego start w krajowym czempionacie był powrotem do oficjalnych startów na skoczni po dwuletniej przerwie. 24-latek z klubu SK Telemark był najlepszy w obu konkursowych seriach, oddając skoki na odległość 99,5 oraz 101 metrów i gromadząc 265 punktów, co wystarczyło mu do znacznego pokonania rywali. Próbą z drugiej serii konkursowej, Nurmsalu zbliżył się na jeden metr do rekordu skoczni należącego do Artti Aigro.

Drugi w krajowym czempionacie Martti Nomme stracił do zwycięzcy 24 punkty. W pierwszej rundzie 22-letni jedyny przedstawiciel Estonii w zawodach Pucharu Świata w obecnym sezonie osiągnął 94 metry. W finałowym skoku wylądował metr bliżej, a obie próby dały łączną notę 241 punktów. Podium uzupełnił 16-letni Kevin Maltsev, który dwukrotnie osiągnął punkt konstrukcyjny obiektu (90 metrów). Młody estoński zawodnik za swój występ uzyskał 219 punktów.

Zawody krajowego czempionatu rozegrano także wśród juniorów. W kategorii do lat 16 triumfował Kevin Maltsev. Reprezentant klubu Elva Ski Club w swoich próbach osiągnął 98,5 oraz 93 metry. Drugie miejsce zajął Niklas Hermanson (92,5 / 94,5 m). Brązowym medalistą został Andreas Ilves (89,5 / 84,5 m).

Najlepszym z grona zawodników startujących w kategorii do lat 18 okazał się Artti Aigro (96,0 / 95,0 m). Podium uzupełnili Klaus Mark Kolpakov (90,5 / 88,5 m) oraz Risto Raudberg, który dwukrotnie osiągnął 89,5 metra.

W rywalizacji pań jedyną Estonką na starcie była Trinu Hausenberg, która wyprzedziła reprezentantkę Łotwy, Sarlote Skele.

 

źródło: suusaliit.ee / informacja własna

 

Dodaj komentarz