You are currently viewing Vincent Descombes Sevoie i Lucile Morat mistrzami Francji

Vincent Descombes Sevoie i Lucile Morat mistrzami Francji

DSC 0062 - Vincent Descombes Sevoie i Lucile Morat mistrzami FrancjiNormalny obiekt Le Praz (K-90 / HS-96) w Courchevel był w ostatnich dniach areną mistrzostw Francji, kończących sezon skoków narciarskich w tym kraju. Rywalizacja mężczyzn nie przyniosła zaskoczeń – złoto zdobył doświadczony Vincent Descombes Sevoie. W zmaganiach żeńskich najlepsza okazała się niespodziewanie Lucile Morat.

Po pierwszej serii na prowadzeniu konkursu znajdował się Ronan Lamy Chappuis, który poszybował aż 99 metrów. Na drugim miejscu plasował się Vincent Descombes Sevoie z 96-metrową odległością. W finale to jednak bardziej doświadczony 32-latek zdołał wyprzedził młodszego kolegę i dzięki skokowi na 95,5 metra sięgnął po złoty medal krajowego czempionatu. 22-letni Lamy Chappuis przez słabszą próbę na 89,5 metra spadł na trzecią pozycję. Dwóch reprezentantów francuskiej kadry A przedzielił jeszcze junior, Jonathan Learoyd (93,5 / 96,5 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Mathis Contamine, Francois Braud, który szansę na walkę o podium zaprzepaścił upadkiem w pierwszej serii, oraz Paul Brasme.

Julia Clair, fot. Frederik Clasen

W konkursie żeńskim tytuł mistrzowski wywalczyła dość niespodziewanie zaledwie 14-letnia Lucile Morat (92,5 / 98,0 m), która w finałowej rundzie ustanowiła nowy żeński rekord normalnej skoczni Le Praz. Na drugiej lokacie uplasowała się najlepsza z Francuzek w minionym sezonie Pucharu Świata – Julia Clair (87,0 / 95,0 m), a trzecia była Josephine Pagnier (86,0 / 88,5 m). Poza podium uplasowała się Coline Mattel, mająca na swoim koncie medalowe zdobycze w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach świata juniorów.