You are currently viewing Pogoda przyczyną uszkodzeń remontowanej Wielkiej Krokwi, co z Pucharem Świata?

Pogoda przyczyną uszkodzeń remontowanej Wielkiej Krokwi, co z Pucharem Świata?

Zakopane Wielka.Krokiew modernizacja.jesien.2016 fot.Katarzyna.Socha 3 - Pogoda przyczyną uszkodzeń remontowanej Wielkiej Krokwi, co z Pucharem Świata?Kiedy już wszyscy kibice ucieszyli się, że Wielka Krokiew w końcu przejdzie konieczną modernizację, a później dowiedzieli się, że remont idzie zgodnie z planem, pogoda postanowiła popsuć im dobre nastroje, bowiem panujące w Tatrach niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że, o ironio, remontowany rozbieg skoczni im. Stanisława Marusarza uległ uszkodzeniu.

 

Zakopane Wielka.Krokiew modernizacja.jesien.2016 fot.Katarzyna.Socha 5 200x300 - Pogoda przyczyną uszkodzeń remontowanej Wielkiej Krokwi, co z Pucharem Świata?
Rozbieg Wielkiej Krokwi w czasie przebudowy, fot. Katarzyna Socha

Konieczna modernizacja Wielkiej Krokwi w Zakopanem, tak uwielbianej przez zawodników i kibiców, to jeden z kluczowych wątków sportowych ostatnich miesięcy. Kiedy w końcu, po czterech przetargach i nieuniknionych zmianach planów (m.in. podzieleniu remontu na dwa etapy), okazało się, że jednak Wielka Krokiew nie rozpadnie się ze starości i w niedalekiej przyszłości będzie spełniać międzynarodowe standardy stawiane przez FIS, wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Ponieważ jednak zbyt kolorowo być nie może, pogoda postanowiła sprawić małą niespodziankę. 

Jak poinformowało Radio RMF, wczoraj na Wielkiej Krokwi doszło do osunięcia skarpy. Według wstępnych informacji do zniszczeń przyczynił się wiejący od kilku dni ciepły, halny wiatr oraz intensywne opady deszczu. Szczęście w nieszczęściu, położone dopiero niedawno tory lodowe nie uległy uszkodzeniu; mniej szczęścia miał za to rozbieg, na który spadły kamienie ze skarpy, uszkadzając schody dla skoczków. 

DSC 1584 300x199 - Pogoda przyczyną uszkodzeń remontowanej Wielkiej Krokwi, co z Pucharem Świata?
Wielka Krokiew w Zakopanem, fot. Bartosz Leja

Według informacji, które za pośrednictwem radia RMF FM przekazał odpowiedzialny za modernizację Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, prace mające naprawić to, co zniszczyła pogoda, już się rozpoczęły. Więcej - podobno styczniowe zawody Pucharu Świata nie są zagrożone, ponieważ do czasu, gdy do stolicy polskich Tatr zawita ekipa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej mająca przyznać skoczni im. Stanisława Marusarza tymczasową homologację, wszystko ma być gotowe i zapięte na ostatni guzik. Kontrolę tę przewidziano na koniec listopada, dlatego też faktycznie, ekipa budowlana ma jeszcze trochę czasu. Pod warunkiem, że głównym bohaterem znów  nie stanie się pogoda, która, jak widać, lubi wybić się na pierwszy plan nie tylko w trakcie trwania zawodów...

 

źródło: rmf24.pl 

 

Dodaj komentarz