You are currently viewing Niemiecka piątka na start LGP w Wiśle
Andreas Wellinger (fot. Anna Cis)

Niemiecka piątka na start LGP w Wiśle

Wellinger Andreas fot.Anna .Cis  - Niemiecka piątka na start LGP w WiślePięcioosobowa reprezentacja Niemiec pojawi się w Wiśle na inauguracji letniego cyklu FIS Grand Prix 2017. Trener Werner Schuster postanowił zabrać do Polski m.in. jednego z bohaterów minionego sezonu zimowego, Andreasa Wellingera, jednak na odpoczynek i spokojny trening wciąż stawia jego najbardziej utytułowany podopieczny, Severin Freund.

 
Richard Freitag WC.Oslo .2017 fot.Maria .Grzywa 300x199 - Niemiecka piątka na start LGP w Wiśle
Richard Freitag (fot. Maria Grzywa)

W międzynarodowym gronie, które w najbliższych dniach otworzy letni sezon w zawodach najwyższej rangi, pojawi się także pięciu reprezentantów Niemiec. Spoglądając na wyniki zakończonego w marcu Pucharu Świata, a także rezultaty zeszłorocznego Letniego Grand Prix, zdecydowanie najmocniejszym ogniwem drużyny Wernera Schustera wydaje się być 21-letni Andreas Wellinger. Skoczek klubu SC Ruhpolding udowodnił swój ogromny potencjał walcząc do samego końca o triumf w norweskim turnieju Raw Air (ostatecznie zajął trzecie miejsce). Nieprzeciętne umiejętności pokazał także podczas cyklu FIS Grand Prix 2016, w którym zajął drugie miejsce, ustępując tylko fenomenalnie skaczącemu wówczas Maciejowi Kotowi.

Skład niemieckiej kadry na konkursy w Beskidach uzupełnią: Karl Geiger, Andreas Wank, Richard Freitag, a także Stephan Leyhe. Na starcie nie ujrzymy zatem ani Markusa Eisenbichlera, który zwycięstwem otworzył nową skocznię w niemieckim Degenfeld, ani Severina Freunda, który nie spieszy się z powrotem do rywalizacji po długotrwałej rehabilitacji spowodowanej operacją kontuzjowanego kolana.

 

Skład reprezentacji Niemiec na LGP w Wiśle:

  • Andreas Wellinger (2. miejsce w LGP 2016 / 4. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Karl Geiger (9. miejsce / 18. miejsce)
  • Andreas Wank (18. miejsce / 35. miejsce)
  • Richard Freitag (27. miejsce / 13. miejsce)
  • Stephan Leyhe (35. miejsce / 22. miejsce)
 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych zmagań na skoczni im. Adama Małysza najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Niemiec był Andreas Wellinger, który wskoczył na najniższy stopień podium. W finałowej trzydziestce zmieścili się ponadto: 14. Richard Freitag, 15. Karl Geiger, 18. David Siegel oraz 23. Martin Hamann. Sztuka awansu do rundy finałowej nie udała się Stephanowi Leyhe (31. miejsce) i Andreasowi Wankowi (34. miejsce). W rywalizacji drużynowej Niemcy mogli cieszyć się z trzeciej lokaty.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz