You are currently viewing „Wokół Skoczni”: Stjernen ojcem, oblicza Prevca, Żyła superbohaterem!
Andreas Stjernen (fot. Maria Grzywa)

„Wokół Skoczni”: Stjernen ojcem, oblicza Prevca, Żyła superbohaterem!

Stjernen Andreas Raw.Air .Lillehammer.2017 fot.Maria .Grzywa - "Wokół Skoczni": Stjernen ojcem, oblicza Prevca, Żyła superbohaterem!Mimo, że wakacje to w skokach swego rodzaju „sezon ogórkowy”, narciarska karuzela nie zwalnia tempa! W naszym podsumowaniu znalazły się informacje o wyróżnieniach dla skoczków, ważnych wydarzeniach w ich rodzinach, o sukcesach nie tylko na dwóch deskach. Zdradzamy również, który skoczek jest fanem zabawy klockami dla dzieci. Gotowi? Zaczynamy!

 

Nowa rola Stjernena

Przegląd informacji ze skocznego świata rozpoczniemy od najprzyjemniejszej nowiny – przed kilkoma dniami do grona szczęśliwych ojców dołączył Andreas Stjernen! 28-letni norweski skoczek pochwalił się wiadomością o narodzinach córeczki i jej pierwszym zdjęciem za pośrednictwem mediów społecznościowych. To własnie przyjście na świat Elle – bo takie imię otrzymała potomkini Norwega i jego partnerki Elisabeth – było powodem, dla którego podopieczny Alexandra Stoeckla nie pojawił się w Wiśle na inauguracji tegorocznego FIS Grand Prix. Andreasowi i jego wybrance życzymy powodzenia w odkrywaniu kolejnej życiowej roli, która podobnie jak sport, nie jest pozbawiona wyzwań.

 

Wszystkie twarze Petera Prevca

Ewa Bilan-Stoch znana jest z zamiłowania do fotografii sportowej. Żona podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi ma na swoim koncie sesje zdjęciowe z udziałem polskich skoczków, siatkarzy, ale również takich legend sportu jak Noriaki Kasai. Do grona osób, które stanęły przed obiektywem artystki dołączył również najstarszy z braci Prevc. Choć wielu kojarzy Petera głównie jako zawodnika, który w sezonie 2015/2016 zdobył wszystkie możliwe tytuły, to oglądając efekty współpracy fotografki ze skoczkiem, możemy się przekonać, że Słoweniec ma o wiele więcej twarzy niż może się wydawać. Zdjęcia z sesji "Faces of Prevc" można oglądać tutaj >>>

 

Wszystkie talenty Forfanga

Johanna Andre Forganga śmiało można by nazwać człowiekiem renesansu. 22-latek nie dość, że większość czasu poświęca skokom i rozwojowi własnej marki, to znajduje jeszcze czas na rozwijanie pozasportowych zainteresowań. Jednym z koników zawodnika są krótkie formy filmowe. W jednym z jego ostatnich postów na Instagramie znajdziemy krótkie, ale bardzo efektowne nagranie ukazujące w bardzo wyrafinowany sposób Tromsø - miasteczko, z którego pochodzi Norweg. Po obejrzeniu filmiku zachciało się nam wybrać do kraju Wikingów, a Wam?

 

Shot between 00:00 and 03:30 am @forfizzle @henrietteforfang #tromsolove

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

 

Morgenstern na ślubnym kobiercu?

Fanów śledzących social media Thomasa Morgensterna ostatni post mógł wprawić w lekką konsternację. Austriak pochwalił się bowiem zdjęciem ze ślubu! Jak się jednak okazało, piękna panna młoda stojąca u boku Thomasa to jego siostra, którą "emerytowany skoczek" przetransportował na miejsce uroczystości swoim helikopterem. Mimo, że sympatycznego "Morgiego" od kilku lat nie widujemy już na skoczni, to trzeba przyznać, że wciąż potrafi nas zaskakiwać.

 

Wollte sicher gehen, dass meine Cousine nicht zu spät kommt Alles Gute Kathrin & Andi #hochzeit #gratulation #helina

Post udostępniony przez Thomas Morgenstern (@thomasmorgenstern)

 

Wellinger (w końcu) doceniony

Choć Andreas Wellinger minionej zimy kilkukrotnie otarł się o najważniejsze wyróżnienia, to mimo to jego sportowe osiągnięcia zostały docenione przez władze Bawarii, z której pochodzi rodak Martina Schmitta. 21-latek został uhonorowany nagrodą Der Bayerische Sportpreis 19 lipca podczas uroczystej gali transmitowanej w niemieckiej telewizji. Tym samym utalentowany skoczek dołączył do szacownego grona laureatów wyróżnienia, w którym znajduje się m. in. Severin Freund.

 

Herzlichen Glückwunsch an alle Preisträger zum bayerischen Sportpreis

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

 

Misja Słoweńców

Swego rodzaju nagrody za sportowe wzorowe sprawowanie dostali również słoweńscy skoczkowie. Anze Semenic, Anze Lanisek, Domen Prevc i Robert Kranjec otrzymali od największego krajowego operatora sieci komórkowej najnowsze modele telefonów Huawei i LG. Wraz z urządzeniami zawodnicy otrzymali również ważna misję - za ich pomocą mają dzielić się ze światem zakulisowymi scenami z treningów oraz konkursów skoków narciarskich. Jak podopieczni Gorana Janusa poradzą sobie z tym zadaniem? Aby się o tym przekonać, sprawdzajcie co jakiś czas profile skoczków w mediach społecznościowych.

 

Do kina z Piotrem Żyłą

Piotr Żyła superbohaterem? Czemu nie! Sympatyczny "Wiewiór" nie raz zaskakiwał nas swoimi wcieleniami na skoczni i poza nią. Jak już informowaliśmy, Wiślanin użyczył swojego wizerunku w reklamach Multikina promujących nowa usługę - tzw. fotele VIP. Podczas kampanii 30-letni reprezentant Polski ukazał się już na ekranach kin i w Internecie jako pirat z Karaibów. Ostatnio Żyła zmienił się w jednego ze słynnych superbohaterów - Spidermana. Kolejne "role" wiecznie uśmiechniętego zawodnika dopiero przed nami, bo kontrakt sportowca z siecią kin wygasa z końcem roku kalendarzowego. W jakich wcieleniach zobaczymy jeszcze drugiego zawodnika ostatniego Turnieju Czterech Skoczni? Czekamy na Wasze typy!

 

spider-pieter:-))) i dobre jest:-)))

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

O skoczku, który został kolarzem

Primoz Roglic to doskonały przykład na to, że kiedy odnajdzie się swoją prawdziwą pasję, można wzbić się na wyżyny własnych możliwości. 27-latek przez ponad 8 lat uprawiał skoki narciarskie, jednak przy braku spektakularnych osiągnięć indywidualnych, zdecydował się zakończyć karierę w 2012 r. Słoweniec odwiesił narty na kołek, jednak tylko po to, aby przesiąść się na rower i był to strzał w dziesiątkę. Już od 2014 r. Roglic odnosił sukcesy w różnej rangi wyścigach kolarskich. W  tym roku do swojego dorobku sportowiec może dopisać również wygraną 17. odcinka prestiżowego Tour de France. Coś nam się zdaje, że to jeszcze nie jest jego ostatnie słowo.

 

Woooioiwww what a day, yesterday! Thank you each and everyone... ☺️photo: digital reporters #tdf2017 #letourdefrance #cycling #lottonljumbo #win #telemark #sammenwinen

Post udostępniony przez Primoz Roglic (@primozroglic)

 

Autografy Aleksego

Choć od inauguracji FIS Grand Prix w Wiśle minął już ponad tydzień, wciąż nie cichną echa tego wielkiego narciarskiego święta. Naszą uwagę na skoczni im. Adama Małysza zwrócił jeden z młodszych kibiców, Aleksy Stawiarski, który przygotował pokaźny album ze zdjęciami zawodników (publikowanych również na SkokiPolska.pl) i podczas zmagań zbierał ich podpisy. Chłopiec chorujący na zespół Aspergera miał możliwość odwiedzenia skoczni im. Adama Małysza dzięki zaproszeniu od samego Piotra Żyły. Zbieraniu autografów towarzyszyły dosyć nietuzinkowe historie, o które Aleksy opisał na Facebooku. Jeżeli chcecie wspomóc tego zapalonego kibica w powiększaniu jego kolekcji pamiątek związanych ze skokami, koniecznie odwiedźcie jego fan page na Facebooku oraz bloga.

 

Austriacy w krainie reniferów

Końcówkę lipca część skoczków spędza na krótkich wakacjach, a część odbywa letnie zgrupowania. Austriacy na miejsce letnich treningów wybrali malowniczą Finlandię. Podopieczni Heinza Kuttina na bieżąco informują fanów o przebiegu obozu w Kuusamo. Dzięki relacjom w mediach społecznościowych mogliśmy m.in. przepłynąć się ze skoczkami motorówką po jeziorze oraz dowiedzieć, że renifery bardzo upodobały sobie towarzystwo Austriaków, zaś ulubioną rozrywką Michaela Hayboecka jest... zabawa klockami dla dzieci. Parafrazując znane powiedzenie, skoczkowie to jeszcze duże dzieci.

 

Life is different at the arctic circle✌ #ruka #in #summer #skijumpingAUT

Post udostępniony przez Manuel Fettner (@manuelfettner)

 

Źródło: informacja własna / vg.no / multikino.pl
Magdalena Janeczko, Aleksandra Kowalik, Bartosz Leja, Malwina Wójciak

 

Dodaj komentarz