You are currently viewing PŚ Engelberg: Kraft wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Engelberg: Kraft wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie

Stefan Kraft Planica.2017 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Engelberg: Kraft wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu PŚ w Engelbergu udowadniając, że wciąż pozostaje w wysokiej formie z poprzedniej zimy. Kwalifikację do sobotnich zmagań uzyskali wszyscy Polacy, spośród których najlepiej spisał się triumfator ostatniego cyklu FIS Grand Prix, Dawid Kubacki. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Kot i Hula.

 

Żaden z 68. startujących w Engelbergu zawodników nie przekroczył w kwalifikacjach rozmiaru skoczni Gross-Titlis-Schanze (HS-140). Najlepszym skokiem popisał się zdobywca Kryształowej Kuli za poprzedni sezon, Stefan Kraft. Austriak uzyskał w swojej próbie 134,5 metra,  przy czym był to najdłuższy skok kwalifikacji. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się dwaj reprezentanci Niemiec: na drugim miejscu sklasyfikowano Richarda Freitaga (132 m), zaś na trzecim – Markusa Eisenbichlera (128 m). Tuż za czołową trójką „wylądował”  najlepszy w obu seriach treningowych, Dawid Kubacki. Triumfator ostatniego cyklu FIS Grand Prix oddał skok o długości 128, 5 metra. Oczko niżej sklasyfikowano piątego najlepszego skoczka ubiegłej zimy, Macieja Kota. Złoty medalista z drużyny z Lahti uzyskał 130 m.

Do udziału w sobotnim konkursie w Szwajcarii zakwalifikowali się wszyscy „biało-czerwoni”. W czołowej dziesiątce kwalifikacji obok Kubackiego i Kota znalazł się Stefan Hula (127,5 m). Na 17. miejscu wylądował Piotr Żyła (125 m), 37. był Kamil Stoch (122 m), a 40. – Jakub Wolny (121 m).

Szansy na występy w sobotnich i niedzielnych zmaganiach nie dostali zdyskwalifikowani: Kento Sakuyama i Alex Insam.

 

Pełne wyniki kwalifikacji  >>>

 

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz