You are currently viewing Karl Geiger: Chcę oddawać dobre skoki

Karl Geiger: Chcę oddawać dobre skoki

Karl Geiger to najlepszy niemiecki zawodnik tegorocznego letniego sezonu. Pod wodzą nowego trenera reprezentacji, Stefana Horngachera, uplasował się na 5 miejscu klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix dzięki wynikom oscylującym w okolicach pierwszej dziesiątki i zwycięstwu na własnym podwórku w Hinterzarten. 

 

SkokiPolska.pl: Jakie to uczucie, skakać w finale Letniego Grand Prix przed własną publicznością?

Karl Geiger: Jest bardzo fajnie. Pogoda nie była zbyt dobra, więc to, że ci ludzie dziś tutaj wytrwali - jestem niesamowicie wdzięczny.

SkokiPolska.pl: Jak przebiega współpraca ze Stefanem Horngacherem?

Karl Geiger: Jest dobrze, wprawdzie jeszcze nie widać tego tak dobrze na liście wyników, na konkursach nie mieliśmy jeszcze zbyt imponujących występów, częściowo się zdarzało, ale nie ma regularności. Ale przykładamy się do pracy i cieszymy się na zimę.

SkokiPolska.pl: Jakie miałeś oczekiwania przed sezonem letnim, jesteś z niego zadowolony?

Karl Geiger: Nie miałem teraz żadnych konkretnych oczekiwań, chciałem pokazywać dobre skoki. Częściowo mi się to udało - nie zawsze, ale czasem te skoki były bardzo dobre, jednak nie jest to jeszcze takie regularne, więc mamy jeszcze kilka tygodni, aby potrenować.

SkokiPolska.pl: Jakie są plany na okres po Letnim Grand Prix i jakie cele stawiasz sobie na nadchodzącą zimę?

Karl Geiger: Teraz mamy w planie kilka zgrupowań szkoleniowych, będziemy jeszcze trenować. Natomiast w zimie chcemy pokazać najlepsze możliwe skoki, na jakie będzie nas stać. Jeżeli będą to skoki na 15 miejsce, to dobre będzie to 15 miejsce, ale jeżeli będą dość dobre na 5 miejsce, to oczywiście będzie fajniej. Po prostu chcę oddawać dobre skoki.

„Chcę oddawać dobre skoki” - zobacz co miał do powiedzenia Karl Geiger po finałowych zawodach LGP w Klingenthal ⬇️⬇️⬇️http://www.skokipolska.pl/2019/10/06/karl-geiger-chce-oddawac-dobre-skoki/#skokipolska #skokinarciarskie #skijumpingfamily

Opublikowany przez SkokiPolska.pl Niedziela, 6 października 2019

 

Korespondencja z Klingenthal:

Anna Libera, Anna Trybuś

Dodaj komentarz