You are currently viewing Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo odwołany! Dodatkowe zawody w Lillehammer
Oslo - Holmelnkollbakken (fot. Martyna Ostrowska)

Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo odwołany! Dodatkowe zawody w Lillehammer

Po raz kolejny problemy atmosferyczne dały się we znaki organizatorom Pucharu Świata. Zbyt silny wiatr i mocne opady, storpedowały dzisiejszą rywalizację mężczyzn i kobiet. W zastępstwo za dzisiejsze odwołane zawody, zaplanowano poniedziałkowy konkurs w Lillehammer.

Mglista aura jest zjawiskiem normalnym i codziennym na wzgórzu Holmenkollen. Niestety jeżeli do tego dochodzi zmienny porywisty wiatr i opady deszczu, naturalnym jest zawody anulować. Pomimo starań organizatorów, próby przełożenia zawodów na późniejszą godzinę nie udały się. Pierwotnie konkurs zaplanowano na godzinę 14:30, lecz już wtedy warunki były na tyle trudne, że nie próbowano na siłę rozpoczynać rywalizacji.

Godzina 16:30 miała okazać się szansą na przeprowadzenie choćby jednej serii konkursowej. Poszukiwanie okna pogodowego nie zakończyło się sukcesem. Kilkanaście minut później organizatorzy podjęli decyzję o tym, że dalsze przesuwanie godziny rozpoczęcia zawodów nie ma sensu, a ostateczną decyzją było anulowanie konkursu indywidualnego. Konkurs pań, który miał się odbyć dzisiaj po konkursie mężczyzn również został anulowany.

Zastępstwem za dzisiejszy odwołany konkurs, mają być poniedziałkowe zawody na olimpijskim obiekcie w Lillehammer. Tam zawodnicy wystartują zgodnie z wynikami piątkowych kwalifikacji do konkursu indywidualnego w Oslo. Termin wtorkowego konkursu nie ulegnie zmianie.

Poniedziałek

17:30 – konkurs indywidualny w Lillehammer (zastępstwo za Oslo)

Wtorek

17:00 – konkurs indywidualny

 

                                                                                                                                           Michał Pasek, informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz