You are currently viewing Będą dodatkowe konkursy FIS Cup w Lahti. Organizatorami… Chińczycy
Skocznie w Lahti (fot. skisprungschanzen.com)

Będą dodatkowe konkursy FIS Cup w Lahti. Organizatorami… Chińczycy

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o kolejnych zmianach w kalendarzu cyklu FIS Cup. Odwołane sierpniowe konkursy w południowokoreańskim Pjongczangu zastąpią wrześniowe konkursy w fińskim Lahti. To nie pierwsze „trzecioligowe” roszady w trwającym sezonie 2021/2022.

 

Pierwotnie zawody FIS Cup miały zostać zorganizowane w dniach 21-22 sierpnia na normalny olimpijskim obiekcie HS-109 (K-98). W związku jednak z tym, że podróż do Korei Południowej na tym etapie sezonu nie byłaby komfortowym rozwiązaniem dla wielu ekip, rywalizacje przeniesiono na końcówkę września, a później definitywnie odwołano. Taką decyzję można tłumaczyć choćby sporymi obciążeniami finansowymi dla uczestników, którzy musieliby pokryć wszelkie koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem, a także wciąż niepewną sytuacją pandemiczną.

Później kalendarze FIS Cup zaczęły się coraz bardziej uszczuplać. W terminarzu kobiet wykreślono konkurs we francuskim Premanon (25 sierpnia), podobnie postąpiono w przypadku zawodów mężczyzn w Chaux-Neuve (2-3 października) i Courchevel (9-10 października). W związku z tym działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podjęli rozmowy z włodarzami innych sportowych aren i narciarskich federacji. Takie dyskusje zaowocowały dodaniem do kalendarza konkursów narciarskiej „trzeciej ligi” w fińskim Lahti.

Co ciekawe, podobnie jak w przypadku lipcowych konkursów w fińskim Kuopio, oficjalnym organizatorem tych zmagań będzie jednak Chiński Związek Narciarski. Taka sytuacja mogła nieco zaskakiwać jeszcze kilka miesięcy temu, jednak coraz więcej osób z narciarskiego środowiska wie o współpracy fińskich trenerów i działaczy (choćby Miki Kojonkoskiego) z Chińskim Związkiem Narciarskim, więc powyższa kooperacja nie może być już wielką niespodzianką.

Tym samym w kalendarzu FIS Cup mężczyzn pojawiły się dwa indywidualne konkursy na normalnej skoczni Salpausselkä (K-90 / HS-100), które odbędą się w dniach 25-26 września. Póki co o dodatkowe zawody nie został niestety wzbogacony żeński cykl FIS Cup.

Przypomnijmy, że kolejne konkursy tej rangi, zarówno dla skoczkiń jak i skoczków, odbędą się w dniach 18-19 września na Alpen Arenie (K-90 / HS-98) w austriackim Villach. Dla kobiet będą to jednocześnie ostatnie zawody tego lata na igelicie.

Aktualny terminarz FIS Cup mężczyzn 2021/2022 >>>

Aktualny terminarz FIS Cup mężczyzn 2021/2022 >>>

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / FIS

 

Dodaj komentarz