You are currently viewing PK Ruka: Piątkowy trening odwołany! Zastąpi sesję próbną w sobotnie przedpołudnie
Skocznia Rukatunturi w Ruce (fot. Julia Piątkowska)

Nie doszedł do skutku zaplanowany pierwotnie na godzinę 18:00 piątkowy trening przed konkursami Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Z powodu silnego wiatru został przełożony na sobotę i rozpocznie się o 10:30 w miejsce wyznaczonej wcześniej serii próbnej. Godzinę później Polacy podejmą walkę o zachowanie siedmiu miejsc w Pucharze Świata.

JanHabdas fotEwaSkrzypiec lot 300x200 - PK Ruka: Piątkowy trening odwołany! Zastąpi sesję próbną w sobotnie przedpołudnie
Jan Habdas (fot. Ewa Skrzypiec)

Już godzinę przed rozpoczęciem treningu pojawiły się pierwsze informacje, że z powodu zbyt silnego wiatru może wystąpić problem z rozegraniem piątkowych skoków na Rukatunturi. W pierwotnej porze startu pierwszej sesji odbyło się zebranie jury, które postanowiło poczekać z rozpoczęciem skoków przynajmniej o pół godziny. Jednakże już przed 18:30 mogliśmy przeczytać informację, że trening nie dojdzie do skutku tego dnia i został przełożony na sobotę. Rozpocznie się on o godzinie 10:30, na którą pierwotnie zaplanowana została seria próbna. Nie zmieniła się natomiast godzina rozpoczęcia konkursu i tym samym rywalizacja o punkty wystartuje o 11:30.

Polacy w Finlandii wystartują w siedmioosobowym zestawieniu, tak jak miało to miejsce podczas pierwszego weekendu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Na belce ujrzymy Jana Habdasa, Stefana Hulę, Klemensa Joniaka, Macieja Kota, Jarosława Krzaka, a także Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękałę. Podczas zmagań w sąsiedztwie skoczni do lotów najlepiej z grona Biało-Czerwonych spisywał się Jan Habdas, który pierwszego dnia po skokach na 115,5 oraz 117 metrów zajął 7. miejsce. Jednakże drugi konkurs był dla 19-latka jeszcze lepszy, bowiem ukończył jako czwarty zawodnik niedzieli, dzięki skokom na 118 i 115 metrów. W Ruce wystartuje jako piąty zawodnik klasyfikacji generalnej „drugiej ligi” skoków narciarskich. Przed nim istotne wyzwanie, jakim jest utrzymanie przez Polaków siedmiu miejsc w Pucharze Świata.