You are currently viewing PŚ Lake Placid: Kubacki triumfuje w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie
Dawid Kubacki (fot. Lake Placid Legacy Sites)

PŚ Lake Placid: Kubacki triumfuje w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie

Dawid Kubacki, po wczorajszym triumfie w konkursie duetów, sięgnął po zwycięstwo i dzisiaj. Polak wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Lake Placid. Zaledwie pół punktu do niego stracił lider „generalki” Halvor Egner Granerud. Awans do konkursu wywalczyli wszyscy Polacy. 

 

Po sobotnim triumfie w historycznym konkursie duetów, Dawid Kubacki pokazał, że jest głodny kolejnych zwycięstw. Polak w świetnym stylu poleciał na 130. metr, wyprzedzając o pół punktu Norwega Halvora Egnera Graneruda. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zasygnalizował wszystkim, że sobotnie gorsze skoki były ewidentnie „wypadkiem przy pracy”, osiągając w swojej próbie 129 metrów. Najlepszą trójkę uzupełnił Niemiec Andreas Wellinger, który lądował na odległości 125,5 metra. Czwarty był Austriak Stefan Kraft (127,5 m), a piątą lokatę zajął Niemiec Karl Geiger (124 m). 

W czołowej dziesiątce zameldował się jeszcze jeden Polak – Aleksander Zniszczoł, który 124-metrowym skokiem zapewnił sobie ósme miejsce. Reszta Biało-Czerwonych również wywalczyła awans do konkursu, jednak ich skokom brakowało nieco do czołówki. Dopiero 24. był Piotr Żyła, który w swojej próbie uzyskał 117 metrów. 3,5 metra bliżej od niego lądował Paweł Wąsek, który sklasyfikowany został na 33. pozycji. W piątej dziesiątce zameldowali się Tomasz Pilch (42.) i Jan Habdas (45.)

Do kwalifikacji nie przystąpił Słoweniec Anze Lanisek. Tym samym trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zabraknie w konkursie. 

Początek pierwszej serii konkursu indywidualnego jest zaplanowany na godzinę 16:08. Transmisję obejrzycie w TVN, Eurosporcie 1 i na platformie Player.pl. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

Wyniki serii kwalifikacyjnej 

 

Kinga Marchela,
informacja własna

 

Dodaj komentarz