You are currently viewing PK Lillehammer: Dublet Austriaków, Aleksander Zniszczoł w czołowej dziesiątce
Clemens Aigner (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PK Lillehammer: Dublet Austriaków, Aleksander Zniszczoł w czołowej dziesiątce

Clemens Aigner wygrywa niedzielne zmagania Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Austriak wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Clemensa Leitnera i trzeciego reprezentanta Słowenii Zaka Mogela. Aleksander Zniszczoł odnotował spadek względem pierwszej kolejki i tym samym zakończył zmagania na siódmej pozycji. 

 

Clemens Aigner   WC Oslo 2023 300x200 - PK Lillehammer: Dublet Austriaków, Aleksander Zniszczoł w czołowej dziesiątce
Clemens Aigner (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Clemens Aigner wygrał niedzielne zmagania na dużej skoczni w Lillhammer. Austriak po skoku na odległość 134,5 metra w finałowej serii awansował o dwie pozycje i tym samym odniósł triumf nad kolegą z kadry  Clemensem Leitnerem, który prowadził po pierwszej serii. Drugi z Austriaków w finałowej serii uzyskał odległość 131,5 m, co spowodowało spadek o jedno „oczko” i stratę 2,5 punktu do triumfatora. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Mogel, który najdłuższym skokiem w drugiej serii na 135 metr awansował o dwie lokaty i finalnie wskoczył na podium niedzielnych zawodów. 

Aleksander Zniszczoł niestety nie utrzymał czwartej pozycji z pierwszej kolejki i po skoku na odległość 122,5 m w finale spadł o trzy pozycje względem pierwszej serii i zakończył niedzielny konkurs na siódmym miejscu.

W czołowej dziesiątce znaleźli się czwarty Benjamin Oestvold (130,5 / 134 m), piąty Sindre Ulven Joergensen (134,5 / 127,5 m), szósty Jonas Schuster (130,5 / 132 m), ósmy Anders Haare (131 / 129,5 m), dziewiąty Constantin Schmid (125,5 / 132 m) i dziesiaty Felix Hoffmann (122 / 132,5 m). 

W serii finałowej oprócz Aleksandra Zniszczoła znalazło się jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Jakub Wolny po finałowej próbie na odległość 123,5 metra awansował o pięć pozycji i ostatecznie zakończył konkurs na osiemnastym miejscu. Klemens Murańka utrzymał pozycję uzyskaną w pierwszej serii i w niedzielnym konkursie uplasował się na 29. miejscu. W finale Murańka uzyskał odległość 91,5 m.

Pozostała czwórka reprezentantów Polski obecna w Lillehammer zakończyła zmagania już na pierwszej serii. Jan Habdas (113 m) zakończył zmagania na 36. miejscu, Kacper Juroszek (113 m) na 38., a Tomasz Pilch (111,5 m) na 40. Najmłodszy wśród Biało-Czerwonych Klemens Joniak po próbie na odległość 98,5 m zamknął stawkę i zakończył rywalizację na 54. pozycji.  

Pełne wyniki pierwszej serii dostępne są TUTAJ

Pełne wyniki konkursu dostępne są TUTAJ.

Obie serie konkursowe zostały przeprowadzone z 11. belki startowej. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego na czele znajduje się dwóch Austriaków – Clemens Aigner (180 pkt) i Clemens Leitner (160 pkt). Na trzecią pozycję spadł dotychczasowy lider klasyfikacji Luca Roth (118 pkt). Tuż za nim plasuje się Aleksander Zniszczoł z dorobkiem 116 punktów. Pełna klasyfikacja dostępna jest TUTAJ.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się za tydzień w fińskiej Ruce. Areną zmagań w dniach 16-17 grudnia będzie duży obiekt Rukatunturi (K-120 / HS-142). 

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS / informacja własna 

Dodaj komentarz